Konkurso laimėtojų pagerbime – džiaugimasis įgytomis ir užtvirtintomis žiniomis

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK), pernai išbandžiusi kitokį bendradarbiavimo su valstybinėmis įstaigomis būdą – konkursą, šių metų balandžio pabaigoje tokį konkursą surengė antrą kartą, o liepos 2-ąją pakvietė jo laimėtojus atsiimti prizų bei aptarti rezultatų. Taip pat prašyta pasidalinti įžvalgomis, kiek dalyvavimas konkurse kitų įstaigų specialistams padėjo pasitikrinti ir įtvirtinti žinias, susijusias su gyventojų privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir jų informavimu, ligonių kasų veikla.

Į konkurso rezultatų aptarimo renginį, organizuotą Panevėžio TLK, atvyko „Sodros“ Panevėžio ir Utenos teritorinių skyrių atstovai. Šios glaudžiai su ligonių kasomis bendradarbiaujančios ir PSD įmokų surinkimą administruojančios įstaigos specialistai buvo aktyviausi konkurso „Apie sveikatos draudimą žinokime daugiau“ dalyviai ir pagrindiniai laimėtojai. Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai renginyje dalyvauti negalėjo, tad šios įstaigos laimėtojų prizai iškeliavo į Uteną ir bus įteikti ten. Šį kartą sėkmė aplenkė visuomenės sveikatos biurų atstovus, kuriems iki laimėjimo pritrūko taškų.

Konkurso nugalėtojus ir paskatinamųjų prizų laimėtojus pasveikinęs Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas pasidžiaugė, kad ligonių kasų partneriai jau antrus metus atsiliepia į Panevėžio TLK kvietimą dalyvauti konkurse ir gana sėkmingai jame pasirodo. Sveikinimo žodį nuo „Sodros“ Panevėžio skyriaus vadovo Alfonso Petrausko perdavė jo pavaduotojas Saulius Ulys. Svečias pastebėjo, kad įstaigoms organizuojant bendrus renginius, laimi visi – ir tų įstaigų specialistai, suteikę ar įgiję žinių, ir gyventojai, su kuriais tomis žiniomis pasidalijama.

„Sodros“ atstovai, dalyvavę konkurse, jį vertino kaip geros patirties pavyzdį: tvirtino, kad klausimai apie PSD ir su juo susijusias sritis, buvo įdomūs ir labai aktualūs šių dienų kontekste, tačiau kartu – nelengvi. Pasak vienos iš konkurso nugalėtojų Ingos Budrikienės, atsakant į klausimus, tikrai buvo  ką veikti – teko ir teisės aktus paskaityti, ir internete guglinti. Toks žinių atnaujinimo būdas, anot jos, naudingas.

Tik pusmetį „Sodros“ Panevėžio skyriuje dirbanti Dovilė Ežerskienė, gavusi paskatinamąjį prizą ir sulaukusi kolegų pagyrimų, prisipažino: kai sužinojo apie konkursą, pirmiausia pamanė, jog kol kas neužteks žinių jame dalyvauti. Tačiau perskaičiusi klausimus, susidomėjo ir pabandė ieškoti atsakymų. Nors klaidų padarė, daug svarbiau buvo tai, kad sužinojo nemažai naujo.

Panevėžio „Sodros“ Klientų aptarnavimo skyriaus patarėja Jūratė Gurklytė teigė: konkurso klausimai buvo „užkabinantys“, žadinantys smalsumą, todėl įdomūs. Viešnia ragino organizatorius būtinai tęsti pradėtą tradiciją ir konkursus organizuoti kasmet.

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė dėkojo „Sodros“ atstovams už  požiūrį į bendradarbiavimą ir klientų aptarnavimą, už norą dirbti taip, kad būtų patenkinti klientų lūkesčiai, o specialistai žinotų kuo daugiau.   

Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė pažymėjo, kad organizuoti konkursą, skirtą suaugusiesiems, paskatino pastebėjimas, jog daugelį metų vykdant viktoriną apie PSD, skirtą vyresniųjų klasių mokiniams, joje yra bandę dalyvauti pedagogai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai ir kiti suaugusieji. Panevėžio TLK girdėjo apgailestavimų, klausimų, kodėl neorganizuoja konkurso suaugusiems, todėl pernai pirmąkart jį organizavo. Išgirdusi prašymų konkursą tęsti, šįmet jį surengė antrą kartą. Konkurse dalyvauti pakviesti „Sodros“, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Užimtumo tarnybos skyrių darbuotojai, savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistai, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos atstovai. Iš viso sulaukta 28 dalyvių iš Panevėžio ir Pasvalio rajonų, Anykščių, Molėtų, Utenos, Visagino, Panevėžio miestų ir net Švenčionių, priklausančių „Sodros“ Utenos skyriui. Iš jų 10, surinkę 43–38 taškus iš 44 galimų, tapo nugalėtojais, dar 10, surinkę 37–32 taškus, – paskatinamųjų prizų laimėtojais.

A. Levickienė trumpai pristatė Panevėžio TLK veiklą, akcentavo, kad įstaiga Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka 10–12 proc. šalies gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, aptarnauja Panevėžio ir Utenos apskritis su maždaug 336 tūkst. gyventojų, yra pasirašiusi 362 sutartis su gydymo įstaigomis dėl paslaugų apmokėjimo, su 31 vaistine – dėl vaistų kompensavimo. Sutartiniai įsipareigojimai gydymo įstaigoms siekia beveik 201 mln. Eur, o pridėjus milijonus, apmokamus už med. reabilitaciją, dantų protezavimą, prevencines programas ir kompensuojamuosius vaistus, susidaro apie 244 mln. Eur išlaidų. Nenuostabu, kad, turint tokį biudžetą ir platų paslaugų spektrą, atsiranda daug gyventojams svarbios informacijos ir norisi, kad tą informaciją padėtų platinti partneriai – dirbant vieno langelio principu, stengiamasi, kad gyventojams mažėtų administracinė našta, kad jie nebūtų siuntinėjami be būtino reikalo į kitas įstaigas, o bendrą informaciją gautų vienoje vietoje ir svarbiausia, kad ta informacija būtų teisinga.

Panevėžio TLK nuoširdžiai dėkoja visiems konkurso dalyviams ir skelbia jo nugalėtojus:

Donata Janickaitė, „Sodra“ (Panevėžys), 43 t.;

Edita Ivaškevičienė, Užimtumo tarnyba (Molėtai), 42 t.;

Diana Leškevičiūtė, „Sodra“ (Utena), 42 t.;

Inga Budrikienė, „Sodra“ (Panevėžys), 42 t.;

Vaida Vasiliauskienė, „Sodra“ (Panevėžys), 41 t.;

Ramunė Rumbutytė Muchlia, „Sodra“ (Utena), 41 t.;

Tolmantė Tuskienė, „Sodra“ (Panevėžys) 40 t.;

Vita Kaleckienė, „Sodra“ (Utena), 40 t.;

Auksė Gaidienė, „Sodra“ (Utena), 38 t.;

Almyra Augustinienė, „Sodra“ (Utena), 38 t.

Paskatinamųjų prizų laimėtojai:

Asta Šaparnienė, „Sodra“ (Panevėžys) 37 t.;

Ramunė Vaicekavičienė, „Sodra“ (Panevėžys) 37 t.;

Eugenija Dambrauskienė, „Sodra“ (Panevėžys) 36 t.;

Virginija Jaruševičiūtė, Užimtumo tarnyba (Utena), 35 t.;

Jūratė Gurklytė, „Sodra“ (Panevėžys) 35 t.;

Lina Šakalienė, „Sodra“ (Utena), 34 t.;

Agnė Rinkevičienė, „Sodra“ (Utena), 33 t.;

Audra Barcevičiūtė, „Sodra“ (Utena), 33 t.;

Lina Kirstukienė, „Sodra“ (Utena), 33 t.;

Dovilė Ežerskienė, „Sodra“ (Panevėžys) 32 t.

Visi konkurso dalyviai atsakymus gali pasitikrinti http://www.paneveziotlk.lt/?TabID=251 (arba paspaudę reklamjuostę „Apie sveikatos draudimą žinokime daugiau“).

Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: