Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr.

Kontrabandininkai nelegalius rūkalus slėpė pieno miltelių krovinyje

Kenos geležinkelio poste muitinės pareigūnai sulaikė 9 600 pakelių cigarečių kontrabandą. Rūkalai aptikti patikrinus tranzitu per Lietuvą geležinkelio konteineryje gabentus maišus su baltarusiškais pieno milteliais.

Gegužės 20 d., apie 10 val. ryto, Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai rentgeno kontrolės sistema patikrino iš Baltarusijos įvažiavusio traukinio geležinkelio konteinerį, kuriame buvo daugiau nei 25 tonos baltarusiškų pieno miltelių. Krovinio savininkai (viena Lenkijos įmonė) deklaravo, kad miltelių siunta bus tranzitu per Lietuvą nugabenta į Klaipėdos uostą, iš kur ją turėjo išplukdyti į Filipinus.

Tačiau patikrinimo metu muitinės pareigūnams kilo įtarimų, jog konteineryje gali būti paslėpta kontrabanda. Detalaus fizinio patikrinimo metu įtarimai pasitvirtino: tarp maišų išties buvo rasti išslapstyti paketai su nelegaliomis cigaretėmis.

Iš viso rasta 9 600 pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“, kurių vertė su mokesčiais – daugiau nei 42 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje dėl sulaikytos kontrabandos buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Beje, jei anksčiau nelegalios cigaretės buvo vežamos paprasčiausiomis standartinėmis kartoninėmis dėžėmis, tai jau gerą pusmetį vis dažniau slaptavietėse randami būtent tokie siauri paketai, kuriuos dėl jų formos muitininkai praminė „šokoladais“. Panašu, kad kontrabandininkai rimtai tiki, jog taip supakuoti rūkalai bus sunkiau pastebimi muitininkų rentgeno kontrolės sistemai.

Muitinės kriminalinės tarnybos inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: