Koronavirusu persirgęs operos solistas J. Sakalauskas: „Esu gyvas liudininkas, kokia ši liga rimta“

Vos prieš mėnesį koronavirusu užsikrėtęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas šiandien pagaliau gali lengviau atsikvėpti. Naujausi tyrimai rodo, kad vyrui pavyko įveikti sunkią ligos formą, tačiau abejingiems, anot jo, likti nevalia, mat kova su visą pasaulį kaustančia infekcija dar tikrai nesibaigė.

Jau daugiau nei pusmetį visą pasaulį kaustantis COVID-19 virusas prieš mėnesį palietė ir Lietuvos kultūros pasaulį, kuomet juo užsikrėtė žinomas operos solistas, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas. Šiandien vyras džiaugiasi įveikęs sunkią ligos formą, tačiau ragina visus kitus nelikti abejingais ir saugoti tiek save, tiek aplinkinius.

Šiandien TV8 televizijos laidos „Sveikatos medis“ rubrikoje „Ačiū, daktare“ operos solistas sutiko papasakoti apie savo būklę ir skirti gražiausius padėkos žodžius jo gyvybę išgelbėjusiems medikams.

„Sveikata yra pats svarbiausias turtas gyvenime. Naujausi tyrimai rodo, jog man pavyko įveikti šį visą pasaulį sukausčiusį virusą. Man buvo taikytas pats moderniausias gydymas, naudojant žmogaus, jau pasveikusio nuo šio viruso, kraujo plazmą. Jeigu ne medikų priežiūra, nežinau, kaip man būtų baigęsi“, – laidoje pasakos J. Sakalauskas.

Padėka už ypatingą priežiūrą, rūpestį ir gydymą iš vyro lūpų sklis Santaros klinikų Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės personalui ir jos vadovei prof. Ligitai Jančorienei. Anot gydytojos, medikams buvo nelengvas iššūkis stoti į kovą su COVID-19 virusu, mat pradžioje nebuvo tam nei tinkamai pritaikyto skyriaus, nei jame dirbančių žmonių.

„Dabar jau turime didelę patirtį, yra nusistovėjęs darbo ritmas, algoritmai, taisyklės. Tačiau tuo iššūkiai nesibaigia. Kuomet liga yra lengvesnės formos, ją gydytis galima ir namuose, bet kalbant apie COVID-19 virusą, pasaulyje dar nėra nė vieno vaisto registruoto būtent šios ligos gydymui, viską, kas yra daroma, galima vadinti viso pasaulio eksperimentu“, – atviraus VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė prof. dr. Ligita Jančorienė.

COVID-19 infekcijos istorija dar labai trumpa, skaičiuojami pirmieji jos metai, tačiau tiek laiko užteko, jog ji taptų pasauline pandemija. Viruso agresyvumas nulemtas jo ypatingų savybių ir to, kad žmonės neturi jam imuniteto.

„Mes nei vienas iš anksto neturime pradinio imuniteto prieš šitą infekciją ir dėl to yra 100 proc. imlumas. Mes dabar aiškiai matome ir galime prognozuoti, kokie pacientai turi riziką sirgti sunkia ligos forma: tai pacientai, turintys lydinčių ligų, tokių kaip lėtinės plaučių ligos, širdies ligos, cukrinis diabetas, imunosupresinės būklės, pacientai po transplantacijų, taip pat įtakos turi ir antsvoris bei didelis nutukimas. Šios ligos ignoruoti negalima, galbūt vienas žmogus serga lengvesne forma, nes jis yra jaunas, neturi lydinčių ligų, tačiau jis gali tarnauti šaltiniu vyresniam, kuriam galbūt tai nulems gyvenimo trukmę“, – laidoje pasakos prof. L. Jančorienė.

Nepaisant nuolat viešai skelbiamos informacijos apie COVID-19 infekcijos plitimą bei kontrolę, vis dar atsiranda skeptikų, netikinčių šios ligos egzistavimu, skleidžiančių sąmyšį keliančius mitus. LNOBT vadovas J. Sakalauskas ragina nelikti abejingais ir teigia pats savo kailiu įsitikinęs, jog ši liga – tikresnė, nei gali atrodyti

„Norėčiau visiems ligos skeptikams pasakyti, jog esu gyvas liudininkas to, kad tai yra rimta liga, kurios negalima ignoruoti. Tai nėra paprastas gripas. Labai prašau, saugokim vieni kitus ir nepanikuokim. Šiai dienai jau daug aiškiau kaip apsaugoti savo aplinką, tad būkime sveiki savo požiūriu, savo kūnais, būkime budrūs sau ir kitiems“, – sakys J. Sakalauskas.

Aktyvų laisvalaikį mėgstantys Viktorija Šaulytė ir Julius Mocka susirūpino sąnarių būkle

Netrukus vestuves atšoksiantys stilistė Viktorija Šaulytė ir profesionalus boksininkas Julius Mocka neslepia, jog sąnarių skausmas nebūtinai vargina tik vyresnio amžiaus žmones. Aktyvų laisvalaikį mėgstantys ir sportui neabejingi mylimieji apgailestauja, jog jų sveikata susirūpino per vėlai, kuomet jau ėmė jausti skausmą ir negrįžtamas ilgamečio fizinio krūvio pasekmes.

„Tiek aš, tiek Julius anksčiau itin aktyviai sportavom, tačiau dabar praėjus kelerių metų pertraukai, imame jausti to pasekmes – pajaučiau, jog nebesu tokia ištverminga, ėmė varginti kelių problemos. Jeigu būčiau galėjus, būčiau pradėjus rūpintis sąnariais daug anksčiau, tačiau dabar imi mąstyti kitaip, renkiesi tai, kad kūnui būtų geriau, prisižiūri maistą, papildai jį maisto papildais su I ir II tipo kolagenu“, – sąnarių priežiūros paslaptimis dalinsis Viktorija Šaulytė.

Aktorė S. Daukšaitė-Petrulėnė atskleidė tvirtos šeimos receptą

Žinoma aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė neslepia – jos profesija reikalauja ne tik emocinės ir fizinės ištvermės, bet ir laiko, kuris itin dažnai yra skaičiuojamas šeimos sąskaita. Norėdama sutvirtinti tarpusavio ryšį bei tuo pačiu pagerinti sveikatą, ji su vyru Aurimu ir dukra Elze pasirinko savaitgalį praleisti draugiškoje šeimai „Eglės sanatorijoje“.

„Po trijų savaičių trukusio intensyvaus naujo filmo filmavimo, nebuvimo šeimoje ir daug fizinio darbo, nusprendėme atvažiuoti į sanatoriją ir tai tapo mini atostogomis ir kūnui, ir sielai. Kasdien buitis šeimoje, nori to ar nenori, vis tiek ima erzinti, o čia turime tiek veiklos, jog atsikeliam, pasižiūrim kiekvienas į savo turimus grafikus, išsiskirstome ir susitinkame jau tik po visų procedūrų, su didžiausiais įspūdžiais, atsigavę, pailsėję ir ramūs“, – laidoje pasakos S. Daukšaitė-Petrulėnė.

Aštuntąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis“ ir toliau džiugins savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalins patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindins su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsakys į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: