AINA.LT nuotr.

Kovo 11-osios renginiai Panevėžyje

Jau penktadienį Panevėžys drauge su visa šalimi minės vieną svarbiausių istorijos įvykių – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

„Šiemet Kovo 11-oji bus kitokia – su daugiau rimties, susitelkimo, vilties. Minėdami mums visiems svarbią šventę, savo mintis ir stiprybę siųsime savo sesėms ir broliams ukrainiečiams, šiuo metu kovojantiems už savo laisvę, savo nepriklausomybę. Išreikšime savo palaikymą jiems, kviesdami visus miestiečius prisijungti. Savivaldybės pastatas Kovo 11-ąją bus apšviestas ne tik trispalve, bet ir Ukrainos vėliavos spalvomis, taip pat pasitelkiant vizualiąją instaliaciją ant pastato įvairiomis kalbomis bus transliuojami mums visiems taip artimi žodžiai – „Vienybė težydi“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną vyks tradicinis Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuojamas Kovo 11-osios bėgimas. Kovo 11-ąją bus siekiama nepertraukiamai bėgti net trisdešimt dvi valandas, paminint trisdešimt du metus nuo mūsų valstybei taip svarbaus dokumento pasirašymo datos. Bėgti Laisvės aikštėje bus pradedama kovo 10 d. 3.30 val. ir jis tęsis iki kovo 11-osios 11.30 val. Pagal jau nusistovėjusią tradiciją kiekvienas bėgantysis prieš pradėdamas įveikinėti distanciją, perima Lietuvos vėliavėlę iš jau baigiančio bėgti ratą dalyvio. Taip, vėliavėlė iš piliečių rankų į rankas bus perdavinėjama dagiau nei visą parą. Kasmet  panevėžiečiai stengiasi pagerinti pagerina šventinio bėgimo aplink Laisvės aikštę rekordą. Toks bėgimas organizuojamas nuo 2013 m. Norintys dalyvauti kviečiami registruotis el. paštu tomas.malinskas@mil.lt arba tel. 8 8669213.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Panevėžio kultūros įstaigos paruošė įvairių renginių, parodų, pasirodymų – visi jie nemokami. 

Kovo 11-osios programa

Kristaus Karaliaus katedroje

10.30 val. Šv. Mišios už Lietuvą ir Lietuvos žmones

Prie miesto Savivaldybės

12 val.Iškilminga vėliavos kėlimo ceremonija

12.30 val. Karaliaus Mindaugo husarų bataliono rikiuotė

Šviesos ir vizualioji instaliacija „Vienybė težydi“

Laisvės a.

Nuo kovo 10 d. 3.30 val. iki kovo 11 d. 11.30 val. Kovo 11-psios bėgimas

13 val. Atminimo lentos „Laisvę Lietuvai: atidengimo ceremonija

Panevėžio dailės galerijoje

11-15 val. Ekspozicijų ir parodų lankymas

Fotografijos galerijoje

11-15 val. Parodų lankymas

Panevėžio kraštotyros muziejuje
11–16 val. Ekspozicijų ir parodų lankymas (Vasario 16-osios g. 23 ir Respublikos g. 17)

Panevėžio bendruomenių rūmuose

14 val.Danutės Augustinienės fotografijų parodos „Išėjimai… Sugrįžimai…“ atidarymas

15 val. Miesto meno kolektyvų šventinis koncertas „Laisvės vaikai“

Kino centre „Garsas“, Klaipėdos g. 146

15.30 val. Filmas „Kelionės namo“ (Lietuva, drama, istorinis, 2019, rež. R. Rakauskaitė)

Panevėžio teatre „Menas“
18 val. Jaunimo studijos pasirodymas „(Ne)pavykęs minėjimas“, vad. D. Klementjeva.

Primename, kad renginių dalyviai privalo laikytis valstybės lygio operacijų vadovo sprendimų – nesibūriuoti, laikytis koronaviruso prevencijos priemonių: tinkamos higienos, išlaikyti saugų 2 metrų atstumą, o pajutus viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymius – likti namuose. Nuo sausio 17 d. visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: