Susitikime dalyvavo kone pusšimtis Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto Raguvos fakulteto klausytojų (Panevėžio TLK nuotr.).

Kraujo tyrimas profilaktiškai – vienąkart per dvejus metus

Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto Raguvos fakulteto bendruomenė ligonių kasos specialistų, pakviestų į susitikimą su ja, klausė daugeliui senjorų aktualių dalykų. Vieni džiaugėsi sužinoję daugiau apie nemokamai galimas gauti paslaugas, išgirdę aktualios informacijos, kiti sakė atnaujinę turėtas žinias. Senjorai taip pat išsakė sveikatos priežiūros sistemos skaudulius, teiravosi, kaip galėtų išspręsti kai kurias jų patiriamas sveikatos priežiūros problemas.

Bendruomenei ne tik atsakyta į klausimus. Ji paraginta plačiau skleisti žinią artimiesiems apie galimybes tam tikro amžiaus grupių gyventojams prevenciškai tikrintis sveikatą dėl onkologinių, širdies ir kraujagyslių ligų, kai šie patikrinimai apmokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Kai pagal amžių priklauso, būtinai prašyta tikrintis ir patiems.

Į daugeliui aktualius raguviškių klausimus atsako Panevėžio teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė ir Kontrolės skyriaus patarėja Aldona Stukienė.

Kiek kartų per metus gyventojams priklauso nemokami kraujo tyrimai? Bendras kraujo tyrimas, numatytas Šeimos gydytojo medicinos normoje, profilaktiškai atliekamas vieną kartą per dvejus metus. Tokiu pat dažnumu profilaktiškai gali būti atliekamas ir gliukozės kiekio kraujyje bei bendras šlapimo tyrimas pacientams iki 65 metų, o nuo 65 metų – vieną kartą per metus. Cholesterolio kiekio kraujyje nustatymo tyrimas suaugusiems pacientams profilaktiškai atliekamas vieną kartą per metus, vaikams – esant indikacijų.

Jei gydytojas paskiria leidžiamų vaistų, ar pacientas turi teisę prašyti, kad gydymo įstaigos personalas atvyktų jų suleisti į namus? Tokia iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo apmokama paslauga priklauso tik pacientams, gaunantiems slaugos paslaugas namuose ar pacientams, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis ir senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems prirašytiesiems gyventojams, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Šeimos gydytojui paskyrus, namuose pacientams gali būti atlikta pragulų priežiūra, lašelinė infuzija, paimtas kraujas. Į paslaugos kainą įskaičiuojama vienkartinių priemonių kaina (išskyrus vaistų ir infuzinių tirpalų kainą).

Panevėžio TLK dėkoja Panevėžio rajono TAU Raguvos fakulteto dekanei Irenai Sabaliauskienei  ir visiems fakulteto klausytojams už organizuotą susitikimą ir aktyvų dalyvavimą jame.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: