KTU studentė: „Erasmus+“ studijų metu išlipau iš savo komforto zonos

Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) antrajame verslo administravimo kurse besimokanti Viktorija Grigaliūnaitė nė nemirktelėjusi pasinaudojo proga vykti į „Erasmus+“ studijas Szechenyi Istvant universitete, Vengrijoje.

Paklausta, kas paskatino vykti, mergina teigė, kad prieš pradėdama studijas KTU PTVF nemažai laiko praleido užsienyje, tad grįžusi ir pradėjusi studijuoti Lietuvoje jautėsi taip, lyg kažko trūktų. Norėjo aktyvesnio studentiško gyvenimo, todėl per daug negalvodama nusprendė išvykti studijuoti svetur.

Studijų kokybė ir savęs atradimas

Viktorija mąstydama apie „Erasmus+“ studijas užsienyje nerimavo dėl studijų kokybės ir modulių pasirinkimo. Nors žinojo, jog programos yra puikiai pritaikytos studentams iš įvairių šalių, o nuvykus į universitetą galima pakoreguoti studijų planą, susidaryti jį taip, kaip yra geriausia studentui – vis tiek persekiojo nerimas. Nuvykusi pamatė, jog baimė buvo perdėta, neturėjo jokių problemų dėl modulių pasirinkimo, o studijų kokybė buvo geresnė nei tikėjosi.

Išvykimas į tarptautines studijas suteikė daug žinių bei prisidėjo prie Viktorijos asmeninio tobulėjimo. „Įgijau daugiau patirties bendraujant technine anglų kalba – tai tikrai puikus ir vertingas dalykas. Taip pat, kaip ir kiekvieną „Erasmus+“ studentą, tai privertė išlipti iš savo komforto zonos, gyvenime tapau lankstesnė. Studijuodama Vengrijoje pamačiau, kaip kai kuriems yra sunku adaptuotis kitoje šalyje ir jiems reikia pagalbos. Dėl šios priežasties nutariau grįžusi būti ne tik Studentų atstovybės PanFiSa nare, kuri padeda studentams, bet įsitraukiau ir į mentorių programą, kuri yra nuostabi pagalba atvykusiems studentams“ – teigė Viktorija.

Kalbėdama apie studijas užsienyje ir rekomendacijas kitiems studentams, Viktorija visų pirma siūlo nebijoti dalyvauti informaciniuose renginiuose, ieškotis informacijos tiek, kad bet kokia dvejonė išnyktų. Taip pat vykti studijuoti ne vienam, nes yra sudarytos sąlygos vykti kartu su grupe studentų.

„Patogus“ miestas

Viktorija pasakojo, jog gyveno mieste, kuris įsikūręs labai patogioje vietoje, tad teko apsilankyti ir kaimyninėse šalyse – Čekijoje, Slovakijoje, Austrijoje. Taip pat džiugino tai, jog universitetas buvo modernus nepaisant to, jog Dėro miestas tik šeštas pagal dydį Vengrijoje. Kai dauguma studentų gyveno prastos kokybės bendrabučiuose, nes kiti buvo renovuojami, Viktorija buvo viena iš nedaugelio, gyvenusi keturių žvaigždučių viešbutyje.

Prakalbus apie blogiausius dalykus, nutikusius studijų metu, Viktorija prisiminė, jog jau pirmosiomis dienomis teko susidurti su žmonėmis, kurie nešneka anglų kalba. „Manau, tai vienas pagrindinių minusų „Erasmus+“ laikotarpiu. Kitas blogas dalykas, nutikęs studijų metu – viešbutis turėjo labai jautrų dūmų detektorių. Kiekvieną kartą, kai kas nors ką nors kepdamas prisvilindavo, įsijungdavo signalizacija ir žmonės vidurį nakties evakuodavosi lauk. Semestro gale visi jau buvome pripratę ir niekas nekreipė dėmesio į signalizaciją“ – prisiminimais dalijosi Viktorija.

„Labiausiai visus nustebinęs dalykas buvo viešasis transportas, kuris darbo dienomis nustatytu maršrutu veždavo visiškai nemokamai. Traukinio bilietai taip pat galiojo dvi dienas, todėl sutaupė daug pinigų, kuriuos galėjau panaudoti lauktuvėms. Atėjus žiemai labai nustebau sužinojusi, jog vengrai nepuošia kalėdinės eglutės ir kad Kalėdos jiems nėra tokia didelė šventė“.

Viktorija prisiminė ir patį netikėčiausią nutikimą – netikėtą susitikimą su KTU PTVF dėstytojomis. „Vienos paskaitos metu atėjo moteris iš administracijos ir pranešė, jog atvyksta labai gerbiama viešnia iš Ukrainos, visaip ją išgyrė ir paskatino dalyvauti jos seminare, net iš paskaitų ir atsiskaitymų išleido. Nusprendžiau dalyvauti. Prisistatant dėstytojai iš „Ukrainos“, pamačiau KTU logotipą ir lietuvišką pavardę skaidrėse. Vėliau teko susipažinti su šia dėstytoja iš Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto. Tai buvo pats netikėčiausias įvykis universitete“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: