KTU – vienintelis iš didžiųjų universitetų, pakvietęs daugiau stojančiųjų nei pernai

Nors stojančiųjų į šalies aukštąsias mokyklas skaičius mažėja, Kauno technologijos universitetas (KTU) yra vienintelis iš didžiųjų universitetų, kuriame bendras pakviestųjų studijuoti skaičius šiemet didėjo. Tai paaiškėjo paskelbus pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas rezultatus. KTU vykdo ir didžiausio stojančiųjų dėmesio sulaukusią studijų programą šalyje – Programų sistemos.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, kvietimų studijuoti į valstybės finansuojamas ir studijų stipendijų vietas skaičius Kauno technologijos universitete (KTU) padidėjo 104 ir tai yra geriausias rezultatas Lietuvoje. Tai reiškia, kad vis daugiau talentų renkasi KTU – valstybės finansuojamose vietose studijuoti kviečiami tie stojantieji, kurių konkursinis balas aukščiausias.

KTU Programų sistemos yra didžiausią valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų su stipendija ar be jos studentų skaičių (403) surinkusi studijų programa. Populiariausios KTU studijų programos: Programų sistemos, Informatikos inžinerija, Statybos inžinerija, Maisto mokslas ir technologija, Multimedijos technologijos, Mechanikos inžinerija, Finansai.

Procentiškai, lyginant su praėjusių metų pirmuoju pagrindinio priėmimo etapu, KTU labiausiai padaugėjo stojančiųjų į šias programas: Taikomoji fizika (64 proc. daugiau), Mados inžinerija (56 proc.), Gamybos inžinerija (54 proc.), Marketingas (47 proc.), Taikomoji chemija (46 proc.), Programų sistemos (45 proc.), Technikos kalbos vertimas (45 proc.), Aviacijos inžinerija (40 proc.).

Liepos 23 d. paskelbta, kad Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje užsiregistravo 33 598 asmenys (2015 m. – 36 987), tačiau prašymus studijuoti užpildė 29 766 stojantieji (2015 m. – 33 198). 17 239 prašymus pateikę stojantieji vidurinį išsilavinimą įgijo 2016 m. (2015 – 20 466). 61 proc. aukščiausiu prioritetu rinkosi universitetų studijų programas.

Studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose pakviesti 14 146 asmenys, tai yra 3 proc. mažiau nei pernai (2015 m. – 14 516), į valstybės nefinansuojamas vietas – 14 proc. mažiau – 10 685 stojantieji (2015 m. – 12 443).

Sutartys su pakviestaisiais studijuoti KTU bus sudaromos KTU „Santakos“ slėnyje (K. Barašausko g. 59) nuo liepos 25 d. iki liepos 28 d. 17 val.

Nuo liepos 29 d. 16 val. iki liepos 31 d. 17 val. vyks antrasis pagrindinio priėmimo etapas, kurio metu LAMA BPO informacinėje sistemoje stojantieji gali atnaujinti savo prašymą keisdami pirmojo etapo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą, tačiau negalės įtraukti naujų pageidavimų ar keisti finansavimo pobūdžio, nes nauja Geriausiųjų eilė nesudaroma.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: