Kultūros ministras “Garso” griovimo pocese prašo daryti “pauzę”

Kultūros ministras prašo Panevėžio miesto mero stabdyti kino centro “Garsas” griovimą, kol nebus atsakyta į antradienį nuotoliniame susitikime iškilusius klausimus.

Vakar dar iki susitikimo pradžios Kultūros ministras Simonas Kairys paprašė Panevėžio savivaldybės laikinai stabdyti „Garso“ kino teatro griovimą ir padiskutuoti su pastato griovimui besipriešinančiais visuomenininkais ir politikais.

16 val. LR Kultūros ministerija inicijavo nuotolinį susitikimą dėl Stasio Eidrigevičiaus menų centro Panevėžyje statybos. Susitikimas vyko nuotoliniu būdu per Zoom platformą. Į susitikimą buvo pakviesti ne tik savivaldybės atsovai meras, direktorius, bet ir tarybos opozicijos nariai, architektai, pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti Garsą“ bei žiniasklaidos atstovai.

“Išklausėme skirtingų pusių nuomones ir matome, kad klausimų tikrai dar yra daug. Todėl, kol nėra atsakymų į juos, kultūros centro “Garsas” griovimo procese darome pauzę. Turime įkurti darbo grupę ir išspręsti iškilusius klausimus” – reziumavo susitikimą ministras S. Kairys.

Kultūros ministro teigimu, geriau padaryti trumpą pauzę ir išsiaiškinti visus kylančius klausimus, nei po to mieste turėti pastatą „vaiduoklį”.

Iškilo du esminiai klausimai kuriuos uždavė Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) ir Kultūros ministerija. Būtina išsiaiškinti ar teisine prasme nebėra skundžiamas statybos leidimas ir gauti Stasio Eidrigevičiaus patikinimą likti projekte. Taip pat spręsti kitus iškilusius klausimus.  

Susitikimo metu sutarta atsakymus į klausimus pateikti iki kovo 15 d.

S.Eidrigevičiaus menų centrą stato „Panevėžio statybos trestas“. Projekto vertė virš 9 mln. Eurų ir sutartyje numatyta, kad darbai turi būti baigti 2023-iųjų pavasarį.

Naujajame S.Eidrigevičiaus menų centre planuojama įkurti muziejų, ekspozicijų sales, transformuojamas edukacijų erdves, holus, infocentrą, meno knygyną, mediateką, vėliau pastatyti antstatą su stogu, pritaikytą apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams.

Prieš keletą metų pasirašytas ketinimų protokolas, kad muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys menininko Stasio Eidrigevičiaus darbų kolekcija. Tačiau projekto vykdymo etape S. Eidrigevičius pareiškė išeinantis iš šio projekto.

Dabartinio kino teatro „Garsas“ pastatas buvo pastatytas 1968-aisiais metais.

Pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti Garsą“ nuotraukos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: