freepik.com nuotr.

Kuo susijęs gyvenimo būdas ir lėtinis prostatitas?

Dažnas šlapinimasis, skausmas dubens srityje, seksualinės problemos – lėtinis prostatitas yra nemalonus negalavimas, gana dažnai kamuojantis vyrus. Nors lėtinės ligos formos gydymas yra ilgas, imtis priemonių būtina: negydomas prostatitas gali sukelti itin rimtų padarinių sveikatai.  Šiame straipsnyje apžvelgsime gyvenimo būdo įtaką lėtinio prostatito profilaktikai ir gydymui.

Kas sukelia lėtinį prostatitą?

Bendruoju atveju skiriamos kelios priežastys, tarp kurių įvardijamos lytinių organų traumos, imuniteto susilpnėjimas, lėtinis prostatitas taip pat gali būti sukeltas ir lytinių keliu plintančių bakterijų, uždegimo. Vis dėlto kaip lėtinio prostatito riziką didinančias priežastis taip pat galima įvardinti ir pasyvų gyvenimo būdą, sėdimą darbą.

Itin svarbus imuniteto vaidmuo, todėl labai svarbu laikytis subalansuoto miego ir poilsio režimo, tinkamos mitybos, daugiau judėti. Miegas yra itin svarbus imunitetui ir visai organizmo veiklai. Antsvoris taip pat yra viena iš prostatito priežasčių, todėl svarbu laikytis subalansuotos mitybos. Vengiant prostatito iš valgiaraščio rekomenduojama išbraukti aštrų maistą, mažiau vartoti marinuotų produktų, kepto maisto, taip pat sumažinti riebalų kiekį racione.

Rizika, kad užklups lėtinis prostatitas, bus mažesnė, jei daugiau judėsite, sportuosite. Tai itin svarbu tiems, kurie dirba sėdimą darbą arba dėl darbo ilgą laiką būna vienoje pozicijoje. Prevencijai rekomenduojama kelis kartus per savaitę atlikti pratimus dubens raumenims. Bendram imunitetui ir gerai savijautai palaikyti taip pat svarbus ir fizinis aktyvumas, o jei sportuoti šiuo metu negalite, bent jau stenkitės daugiau vaikščioti.

Gyvenimo būdo pokyčiai, kurie gali padėti išvengti lėtinio prostatito

Kaip ir daugelis ligų, lėtinis prostatitas gali smogti tada, kai jūsų imunitetas yra nusilpęs. Dėl to labai svarbu visada rūpintis gera savijauta. Tiek prostatito profilaktikai, tiek jau gydant negalavimą rekomenduojama atsisakyti rūkymo ir alkoholio vartojimo, vengti gazuotų gaiviųjų gėrimų, kavos.

Labai svarbu vartoti pakankamai vandens, jis apsaugos nuo šlapimo kaupimosi organizme. Tai itin svarbu, nes lėtinis prostatitas taip pat gali pasireikšti noru dažnai šlapintis, skausmais dubens srityje. Iš karštų gėrimų rekomenduojama rinktis žaliąją arbatą, vengti kavos vartojimo.

Verta paminėti ir tai, kad didelė reikšmė gydant lėtinį prostatitą tenka lytiniams santykiams. Jie turėtų būti reguliarūs, rekomenduojama turėti vieną nuolatinę partnerę. Lėtinis prostatitas gali prasidėti dėl lytiniu keliu plintančių bakterijų, todėl partnerių keitimas gali padidinti ligos riziką.

Suklusti reikėtų ir sveikuoliams: prostatito riziką didina maudynės lediniame vandenyje, todėl jų rekomenduojama atsisakyti. Apskritai, reikėtų vengti šalčio, visada pasirinkti tinkamą aprangą ir avalynę, taip pat imtis prevencijos priemonių, kad išvengtumėte peršalimo ligų – jos silpnina imunitetą ir organizmą, tad gali prasidėti lėtinis prostatitas. Net ir nedideli gyvenimo būdo pokyčiai gali būti labai reikšmingi, siekiant išvengti ne tik prostatito, bet ir kitų ligų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: