AINA.LT nuotr.

Kupiškio rajono mokiniai – prasčiausi šalyje?

Pirmą kartą sudarytas Lietuvos pagrindinių mokyklų ugdymo pasiekimų reitingas Kupiškio rajonui atvėrė akis, kad švietimas čia nusirito beveik iki dugno. Įvertinus praėjusių metų mokinių žinių patikrinimo rezultatus, ne viena Kupiškio rajono pagrindinė mokykla užėmė paskutinę vietą iš beveik pusantro šimto kitų šalies mokyklų. Kiek geriau sekėsi tik gimnazijoms, kurios rajoną tempė aukštyn.

Gimnazijos gelbėjo

Analitinis žurnalas „Reitingai“, kaip ir kasmet, įvertino Lietuvos švietimo įstaigų pasiekimus. Septyniolika metų taip vertinamos Lietuvos gimnazijos, o šiais metais pirmą kartą išanalizuotos visos kitos mokyklos.
Toks tyrimas Kupiškio rajonui pasididžiavimo, deja, nesukėlė.

„Reitingui sudaryti surinkti kelių klasių patikrų rezultatai. Galima sakyti, kad tai kaip kraujo tyrimas, kuris pasako apie visas mūsų švietimo ligas ir sveikatos būklę. O ji tikrai nėra gera“, – reitingus vartydamas sakė Kupiškio r. mero pavaduotojas Aurimas Martinka.

2016 metų reitingai sudaryti pagal praėjusių metų gimnazijų brandos egzaminų, pagrindinių mokyklų 4 ir 8 klasių standartizuotų testų ir dešimtų klasių pagrindinio ugdymo pasiekimų rezultatus. Mokiniai turėjo parodyti savo matematikos, skaitymo, rašymo ir socialinių mokslų žinias.

„Rajono gimnazijų 2015 metų brandos egzaminų rezultatai – geroji tyrimo dalis. Dėl šių rezultatų Kupiškio rajono savivaldybė užima 15 vietą iš visų 60 rajonų. Ankstesniuose reitinguose šiuo atžvilgiu buvome 24 vietoje“, – sakė vicemeras, atsakingas už rajono švietimo sistemą.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse”

Ingrida NAGROCKIENĖ

kupiskenu_mintys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: