Policijos departamento nuotr.

Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimai vyks spalio 8-ąją

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui, vadovaujantis Rinkimų kodekso 13 straipsniu, paskelbti pirmalaikius Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimus*. Jie įvyktų 2023 m. spalio 8 d.

„Rinkimų kodekso 13 straipsnio 5 dalyje numatyta, kad pirmalaikiai mero rinkimai rengiami, kai jo įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui, ir turi būti surengti ne vėliau kaip per 6 mėnesius. Šioje dalyje taip pat numatyta, kad rinkimai nerengiami, jeigu skelbtina pirmalaikių mero rinkimų data patenka į laikotarpį, kai iki eilinių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų datos, skaičiuojamos pagal Konstituciją, yra likę mažiau kaip vieni metai“, – prieš savaitę pristatydama projektą sakė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimo nutarimo „Dėl pirmalaikių Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimų paskelbimo“ projektui po svarstymo vieningai pritarė 119 balsavime dalyvavusių Seimo narių.

*Lietuvos apeliacinis teismas gegužės 11 d. pripažino Kupiškio merą Dainių Bardauską kaltu dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu, kurstymo suklastoti dokumentą ir uždraudė eiti vadovaujamas pareigas.

Atsižvelgdama į teismo sprendimą, Vyriausioji rinkimų komisija gegužės 16 d. panaikino politiko mandatą. D. Bardauskas tokį sprendimą apskundė.

Birželio 14 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė buvusio Kupiškio rajono mero skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo panaikinti jo mandatą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: