Kūrėjų būrys pasipildė jaunąja literatūros vertėja

Ką gi… Liepa – dar ne vasaros pabaiga. Tačiau kai kurie jau į Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūną NEVĖŽIS … Atvyks tik į „Almanacho 2017“ sutiktuves…

Liepos mėnesio NEVĖŽIO atlanke spausdinama „Minties“ gimnazijos abiturientės Darijos Krištaponytės labai jautri, jaunuoliškai trapaus siužeto novelė.

Kita kūrėja Aistė Devainytė šįmet baigė Vytauto Žemkalnio gimnaziją. Jaunoji kūrėja tiek poetine kalba, tiek proza bando grįžti prie amžinųjų klausimų, kuriuos kėlė dar Antikos žodžio meistrai, minties genijai. Savęs ir aplinkos pažinimo link… Kiekvienam lemta išbandyti pačiam. Pluoštelį Aistės kūrybos spausdiname.

Vasarą kažkaip atsitinka – į NEVĖŽIO tribūną kopia ne visai įprasti kūrėjai. Pernai pirmąkart sulaukėme kūrėjų iš Pasvalio, šįmet pirmąkart mūsų projekte dalyvauja jaunoji literatūros vertėja iš Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos Rusnė Šipelytė, kurią pastebėjo mokytoja Irena Savickienė. Vertimas iš kitos kalbos – sunkus kūrybinis darbas. Juk taip svarbu atrasti būtent tą žodį ar frazę, tiksliausiai nusakančius autoriaus sumanymą, mintį! Rusnei tai pavyksta, todėl aprašomi įvykiai kinematografiškai ryškūs ir dinamiški. Spausdiname ištraukas, o visą vertimą galima paskaityti Aukštaitijos informacinė naujienų agentūros (AINA) tinklalapyje.

Tikimės, kad viskas vyks sėkmingai, ir 2018 metų sausio pabaigoje visi kūrėjai, dalyvavusieji šių metų projekte, ir jų mokytojai bus pakviesti dalyvauti ,,Jaunųjų kūrėjų almanacho NEVĖŽIS 2017“, iliustruoto jaunųjų Panevėžio dailės mokyklos ir kitų jaunųjų dailininkų, sutiktuvių iškilmėse. Jose ,,Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėlėmis (aut. Vytautas Tallat-Kelpša) bus apdovanoti išrinktieji Metų jaunieji literatas ir dailininkas-iliustruotojas, taip pat nominuoti „Sidabriniai Nevėžiukai 2017“.

Taigi, siųskite savo kūrybą adresu arnassimenas@gmail.com ir kopkite į savo tribūną!

Nuotraukos – iš šeimos albumų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: