Organizatorių nuotr.

Kviečia aukoti miegmaišius Ukrainai

Siekiant padėti Ukrainos gyventojams ištverti sunkią žiemą, Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) skelbia miegmaišių rinkimo akciją ir kviečia žmones atnešti švarius naudotus arba naujus miegmaišius. Akcija visoje Lietuvoje vyks šį savaitgalį, gruodžio 10–11 dienomis nuo 11 iki 16 val. Miegmaišių rinkimo akcija vyks Panevėžio universaliosios sporto arenos automobilių stovėjimo aikštelėje.

„Žinome, kad lietuviai – nepaprastai vieninga tauta ir tai įrodėme ne kartą. Negalime likti abejingi kolegų prašymui surinkti reikalingą kiekį miegmaišių, todėl labai tikimės, kad esame dar nepavargę padėti ir aukoti Ukrainai, kuriai pagalba vis dar yra labai reikalinga. Prieš Kalėdas kviečiame padaryti labai prasmingą darbą ir prisidėti prie mūsų miegmaišių rinkimo iniciatyvos“, – ragina Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

 

Sparčiai šąlant orams ir esant dideliam elektros deficitui Ukrainoje, beveik 12 milijonų Ukrainos gyventojų liko be elektros ir kasdien kovoja su šalčiu, todėl Ukrainos Raudonasis Kryžius kreipėsi į Lietuvos Raudonąjį Kryžių prašydamas 75 tūkst. vienetų miegmaišių, kurių Ukrainos gyventojams šiuo metu labai trūksta.

„Kiekviena karo diena mums rodo ukrainiečių tautos ryžtą ir valią išsaugoti savo valstybę, išsaugoti laisvę. Jie kovoja su blogiu už mus visus ir kiekvienas mūsų gali padėti šioje kovoje. Raudonajam Kryžiui padovanoti miegmaišiai bus skirti moterims, vaikams, seneliams – tiems, kuriuos šalčiu norėtų palaužti priešas. Jie šildys ir saugos gyvybes, todėl kviečiu Lietuvos žmones dar kartą susitelkti pagalbai. Taip pat kreipiuosi į Lietuvos savivaldybes ir verslą, prašydamas padėti Ukrainai perduodant elektros generatorius, kurių šiandien šaliai labai reikia“, – sako prie akcijos prisijungęs Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad šiuo metu kitų daiktų nerenka ir prašo atnešti tik miegmaišius. Taip pat pabrėžia, kad svarbu atnešti geros būklės arba naujus daiktus, kuriuos būtų galima iš karto siųsti tiesiai į Ukrainą. Miegmaišių patiems pakuoti nereikia, bet jei atnešama daugiau miegmaišių, prašoma sudėti juos į maišą ir pažymėti įdėtų daiktų kiekį.

Parengta pagal LRK inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: