Gediminas Storpirštis

Kviečia XIX-asis Bistrampolio festivalis!

Įprastai, jau gegužės mėnesį Bistrampolio dvaras prisipildydavo šurmuliu bei šventinėmis nuotaikomis. Būtent gegužės pabaigoje prasidėdavo jau tradiciniu tapęs Bistrampolio festivalis. Nepaisant to, kad jau antrus metus iš eilės planus pakoreguoja pandemija ir visoje Lietuvoje paskelbtas karantinas, XIX-asis Bistrampolio festivalis vyks ir šiais metais.

Vladas Bagdonas

Birželio 13 d., 17 val dvaro parke numatomas renginys, skirtas Gedulo ir vilties dienai bei 1941 m. birželio mėnesio sukilimo 80-osioms metinėms atminti. Renginio metu įžvalgomis bei mintimis apie sukilimą dalinsis svečiai, numatomas Čikagos lituanistikos tyrimo ir studijų centro medžiagos apie Amerikoje gyvenusius sukilimo dalyvius pristatymas. Vyks poezijos ir muzikos popietė, skirta Vytauto Mačernio metams. Vytauto Mačernio „Vizijas” skaitys nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, aktorius Vladas Bagdonas. Dainas Vytauto Mačernio tekstais atliks aktorius Gediminas Storpirštis ir Živilė Mackevičiūtė. Tikimės, kad ši poetinė-muzikinė programa, padedant talentingiems aktoriams bei atlikėjms, padės praplėsti V. Mačernio kūrybos gerbėjų ratą, sužadins poezijos troškulį.

Živilė Mackevičiūtė

Po koncerto žiūrovus pakviesime į dokumentinio filmo „Korbiko Madona-tremtinių motina” peržiūrą. Šį dok. filmą 2020 m. prodiusavo VšĮ Bistrampolio dvaras, kuris jau aštuonerius metus iš eilės vykdo projektą „Lietuvių tremtinių kapų tvarkymas Sibire”. Bendradarbiaudami su vietos bendruomenėmis Rusijoje tvarkome, atnaujiname ir pržiūrime Lietuvių tremtinių kapus, kurių visame Sibire yra per 600. Bendradarbiaujame su Buriatijos bei Irkutsko lietuvių bendruomenėmis, būtent šių bendruomenių nariai ir vietos gyventojai tvarko bei prižiūri kapavietes. Medžiaga dokumentiniam filmui surinkta 2019 metais, ekspedicijos į Buriatijos, Irkutsko ir Krasnojarsko sritis metu.

Bistrampolio festivalį planuojame tęsti iki rudens. Numatomas džiazo virtuozų pasirodymas, išvažiuojamojo festivalio sesija,  liepos 31 d. vyks jau tradicine tapusi Bistrampolio diena. Šią dieną vyks žirgų konkūro varžybos Bistrampolio taurei laimėti, muzikinę programą dovanos fortepijono virtuozai iš Lenkijos, Frederiko Šopeno festivalio „Chopin en Vacances” dalyviai.

Korbiko Madona


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: