Laima Andrikienė: be laisvos Ukrainos nebus demokratinės Baltarusijos

Šiandien Vilniuje vykstančiame trečiajame Kalinausko forume dalyvaujanti Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Laima Andrikienė pažymėjo, kad Rusijos agresija prieš laisvą ir demokratinę Ukrainą ne tik daugeliui Vakaruose atvėrė akis apie tikrąsias Putino ir jo režimo intencijas, bet ir mus pačius privertė kitomis akimis pažvelgti į save, iš naujo įvertinti ir peržiūrėti mūsų strategijas ir taktikas.

Komiteto pirmininkė diskusijoje akcentavo Lietuvos ryžtą gintis ir turimus padaryti darbus, kurie leistų didinti Lietuvos ir Rytų NATO flango gynybos saugumą.

„Pastarosiomis savaitėmis mes, Lietuva, siunčiame žinią savo sąjungininkams, NATO ir ES, kad Lietuva nuo Rusijos atgrasymo strategijos pereina prie gynybos strategijos, o tai implikuoja ne tik didesnes mūsų valstybės biudžeto išlaidas gynybai, bet gerokai daugiau: mums reikia gerokai gausesnio Lietuvoje esančio JAV karinio kontingento, be to, turime sukurti integruotą priešraketinės oro gynybos sistemą, turime apsirūpinti prieštankiniais ir priešlėktuviniais ginklais, tai yra, padaryti darbus, kurie iki šiol nebuvo padaryti“, – teigė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė L. Andrikienė.

L.Andrikienė savo pasisakyme atkreipė dėmesį į Ukrainos piliečių kovos svarbą visos Europos mastu, bet ir pabrėžė, jog Baltarusiją nuo autoritarinio režimo valdymo gali išgelbėti Ukrainos pergalė.

„Šiomis dienomis ir Baltarusijos, ir visos Europos ateitis sprendžiasi Ukrainoje, kur už mus ir mūsų gyvenimus savo gyvybes aukoja Ukrainos tauta. Todėl kalbėdama apie Ukrainą kalbu ir apie Baltarusiją. Šiandien Baltarusija de facto nėra suvereni valstybė, de facto ji yra okupuota. Žvelgiant iš šios dienos perspektyvos situaciją Baltarusijoje gali pakeisti Ukraina, tiksliau – Ukrainos pergalė kruviname kare. Mes, demokratijos, negalime pralaimėti šio karo – negalime! Be laisvos Ukrainos nebus demokratinės Baltarusijos”, – atkreipė dėmesį L. Andrikienė.

Lietuvos parlamentarė savo pasisakyme skatino, jog ateityje Europa ribotų autoritarinių režimų daromą įtaką, kitoms Rytų regiono valstybėms, kurios pasirinko demokratijos kelią.

“Mes turime baigti su karo nusikaltėliu Putinu ir jo marionete Lukašenka. Jei Putinas liks valdyti Rusiją, taikos pasaulyje nebus. Bendromis pastangomis, sutelktomis jėgomis paverskime šį baisų karą nauja pradžia. Europos saugumo architektūra po šio karo tikrai bus kitokia, ir mes turime pasiekti, kad naujojoje architektūroje nebeliktų vietos Rusijos šantažui, rankų išsukinėjimui mūsų Rytų partneriams Moldovai, Sakartvelui ir Ukrainai, kitoms valstybėms ir tautoms, kurios renkasi savo ateitį demokratiniuose aljansuose”, – skatino L. Andrikienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: