Pexels nuotr.

Langai su dviejų ir trijų kamerų stiklo paketais: kuriuos rinktis praktiškiau?

Renkantis langus savo namams, svarbu atsižvelgti ne tik į jų išvaizdą, bet ir į funkcionalumą. Neretai svarstoma, kokius stiklo paketus – dviejų ar trijų kamerų – pasirinkti. Tačiau didesnis kamerų skaičius ne visada lemia aukštesnį šilumos laidumo koeficientą. Netrukus tai aptarsime.

Ką reiškia langų kamerų skaičius?

Stiklo paketo kamerų skaičių galima nustatyti pagal tai, kiek tarpų yra tarp pakete esančių stiklų. Pavyzdys: jeigu stiklo pakete yra du stiklai, tai reiškia, jog jame bus tik vienas tarpas-kamera, o jeigu pakete yra 3 stiklai, jame bus du tarpai-kameros. Šie hermetiški tarpai užpildomi bespalvėmis, žemą šilumos laidumą turinčiomis argono dujomis.

Neretai manoma, jog didesnis kamerų skaičius stiklo pakete lemia geresnį šilumos laidumo koeficientą. Tačiau taip yra ne visuomet. Prie energinio lango efektyvumo prisideda ir kiti parametrai, tokie kaip stiklo paketo plotas, jo storis, žemo šilumos laidumo selektyvinės stiklų dangos, šiltas stiklo paketo rėmelis ir profilių šiluminiai parametrai.

Kuo skiriasi 2 ir 3 kamerų stiklo paketai?

Šiuolaikiniai gamintojai siūlo skirtingo storio, vienos arba dviejų kamerų stiklo paketus. Jeigu prioritetas – energinis efektyvumas, dažniausiai naudojami 2 kamerų (3 stiklų) paketai. Pasirinkus kitus tinkamus lango komponentus, jie gali atitikti pasyviam namui keliamus šilumos laidumo reikalavimus.

Technologiškai įmanoma pagaminti ir trijų kamerų (4 stiklų) stiklo paketus, o kamerų tarpus pildyti itin mažo šilumos laidumo ksenono arba kriptono dujomis, tačiau tokie sprendimai ir komponentai gerokai padidina gamybos kaštus, galutinė produkto kaina ženkliai padidėja ir tampa per aukšta pirkėjui. Šiuo metu keliamus reikalavimus šilumos laidumo koeficientui išpildo ir kur kas praktiškesni 2 kamerų stiklo paketai su argono dujomis.

Puikus to pavyzdys – 2 kamerų, 3 stiklų langų sistema ELBRO, kuri gali viršyti aukščiausiai A++ klasei keliamus reikalavimus. Šios sistemos 86 mm gylio vitrininiai kompozito langai siekia ir 0,71-0,72 W/m²K* bendrą šilumos perdavimo koeficientą. Šių plastikinių langų kaina – optimali. Juos nesunkiai susikomplektuosite Mynest by Aradas e. parduotuvėje.

Atidus visų aspektų įvertinimas leis pasirinkti langus, kurie geriausiai atitiks jūsų namų šilumos efektyvumo reikalavimus ir asmeninius lūkesčius.

*Vertė skaičiuota vitrininiam 1230 x 1480 mm langui su šiltu stiklo paketo rėmeliu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: