Foto Onos Striškienės

Lankytas Papilys, kur vyko teatrų šventė

Su Paįstrio vaidintojais, meno mėgėjais vykome į Papilį Biržų rajone, kur vyko respublikinė VI-toji meno mėgėjų teatrų šventė „Vaidintojų atžalynas” .Ši šventė tęsėsi dvi dienas. Labai originalai vyko šventės atidarymas, į jį atvyko dviratininkų kolona iš gretimo kaimo. Paįstrio kultūros centro vaidintojai parodė Gražinos Mareckaitės tragikomediją „Aukso puodas“ (režisiere Daiva Kiršgalvienė). Spektaklis sulaukė daug plojimų ir šypsenų, gal net ašarų.

Gyvenamoji vieta skaičiuoja penktąjį šimtmetį. Papilio miestelis minimas nuo 1541 m., kai didikai Radvilos ant Zomkelio kalno pasistatė savo rūmus. Ši vietovė buvo apaugusi miškais ir pelkėta, bet atvykus Radviloms jau buvo apgyvendinta, ką rodo išlikęs piliakalnis. Kai kurių šaltinių teigimu, anksčiau kaimas vadinosi „Šakinava“ 1613 metų žemėlapyje šalia Papilio matosi giria, vadinta didžiąja giria, buvusi netoli dabartinės Biržų girios, ir pelkės. Papilio apylinkėse randama akmeninių kirvukų, kas rodo ankstesnės kultūros egzistavimą.

Papilyje daug istorinių, architektūrinių, kultūrinių paminklų. teko susitikti rašančiuosius iš Papilio, Vabalninko, Biržų. Pabuvota senojoje Papilio mokykloje, kur mokėsi, paskui mokytojavo Lietuvos poetas, rašytojas, dramaturgas Kazys Binkis. Maloniai sutiko sodybą prižiūrinčios šeimos galva. Ačiū už mokyklos saugojimą  ir priežiūrą.

Ona Striškienė, Paįstrio gyventojų bendruomenės centro narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: