Lengvas ilgapirščių grobis – neatsakingų savininkų automobiliai

Pareigūnai pastebi, kad atšilus orams ir ilgėjant vakarams, daugėja vagysčių. Ilgapirščiai darbuojasi, nesirinkdami, ką ir iš kur nešti – vagia iš butų, namų, negyvenamų sodybų, sodo namelių, prekybos centrų, laikinųjų miško sandėlių, o ypač – automobilių.    

Per kovo mėnesį Panevėžio apskrityje pavogta 11 automobilių, dar 11 automobilių apvogti, iš jų paimta viskas, kas pakliuvo – galinio vaizdo veidrodžių stiklai, ratai su padangomis, navigacijos įrenginiai, apdailos detalės, žibintai, magnetolos, kolonėlės, katalizatoriai, mobilaus ryšio telefonai, net dažai ar laistymo žarnos.

Šį mėnesį labiausiai nukentėjo senesnės laidos „Audi 80“ automobilių savininkai. Pavogti 8 tokie automobiliai – 7 Panevėžyje ir 1 Rokiškio rajone. 3 automobiliai rasti netoli vietos, iš kurios buvo nuvaryti.

Vyras (gimęs 1936 m.), gyvenantis Panevėžyje, pranešė, kad kovo 4 d. 3.30 val. pastebėjo, jog pavogtas automobilis ,,Audi 80“, raudonos spalvos, 1987 metų laidos, kuris stovėjo Panevėžyje, J. Basanavičiaus g. Automobilis rastas sugadinta užvedimo spynele kitame J. Basanavičiaus g. namo kieme.

1992 metų laidos juodo „Audi 80“ automobilio kovo 5 d. 19.30 val. pasigedo vyras (gimęs 1987 m.), kuris automobilį buvo palikęs namo kieme, Panevėžyje, Marijonų gatvėje. Tų pačių metų laidos, baltos spalvos „Audi 80“ automobilio kovo 16 d. 4.30 val. pasigedo ir vyras (gimęs 1963 m.), palikęs jį Panevėžyje, Lakštingalų gatvėje.

1994 metų laidos pilkas „Audi 80“ automobilis pavogtas iš kiemo Panevėžyje, S. Mačiulio gatvėje. Tokios pat markės, tik 1991 metų laidos geltonas automobilis nuvarytas iš Statybininkų gatvės, Panevėžyje. Šiek tiek senesnio, 1988 metų laidos, mėlyno „Audi 80“ 1971 metais gimęs vyras pasigedo Panevėžyje, Algirdo gatvėje.1990 metų laidos juodo „Audi 80“ pasigesta ir kovo 18 d. 3.00 val. Panevėžyje, Dariaus ir Girėno gatvėje.

Kovo 9 dieną Rokiškyje, Juodupės seniūnijoje, Stoniškio kaime, iš garažo pavogtas pilkos spalvos 1990 metų laidos automobilis „Audi 80“. Vos po valandos minėtas automobilis rastas Rokiškio rajone, Piepalių kaime, po eismo įvykio. Jį vairavęs 24 metų vyras dėl patirtos galvos traumos išvežtas į ligoninę.

Pareigūnams pradėjus ikiteisminius tyrimus pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 straipsnį („Vagystė“) ir tiriant įvykio aplinkybes, dažniausiai paaiškėja, kad automobiliai buvo pastatyti neapšviestose kiemo ar gatvės vietose, automobiliuose nebuvo įrengta signalizacija arba ji buvo įrengta, tačiau neįjungta. Dažnas transporto priemonės savininkas automobilyje buvo palikęs ir visus automobilio dokumentus – registracijos liudijimą, techninės apžiūros taloną, civilinės atsakomybės draudimo polisą.

Pareigūnai primena, kad savo turtą reikia saugoti, todėl pataria:

  • įsirenkite patikimų firmų apsaugos signalizacijas;
  • esant galimybei, laikykite savo automobilį saugomoje aikštelėje;
  • pastatydami automobilį, visuomet patikrinkite, ar veikia apsaugos sistema;
  • apdrauskite savo automobilį nuo vagystės;
  • niekada nepalikite atrakintų durų ar atidarytų langų bei stoglangių, net jeigu išeinate trumpam;
  • jei laikote automobilį kieme, statykite jį gerai apšviestame kiemo plote ir įsitikinkite, kad jį užrakinote ir uždarėte langus;
  • net palikdami automobilį garaže, užrakinkite jį, uždarykite langus ir stoglangį, įjunkite apsaugos signalizaciją;
  • nepalikite savo asmeninių daiktų automobilyje, ypač – transporto priemonės dokumentų. O jeigu vis dėlto paliekate, paslėpkite taip, kad nebūtų akivaizdžiai matyti;
  • pasikalbėkite su kaimynais saugumo tema. Paprašykite, kad pamatę ką nors įtartinai vaikščiojantį apie Jūsų automobilį, iš karto paskambintų Jums arba policijai.

 

Rasa Černauskaitė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: