Kklietkabelis.lt nuotr.

„Lietkabelis” finalą pradėjo pergale

Panevėžio „Lietkabelis“ rungtynes pradėjo vangiau, bet galiausiai perėmė iniciatyvą ir pergalingai pradėjo „Betsafe-LKL“ kovas dėl aukso.

Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje 77:68 (17:26, 19:10, 27:17, 14:15) įveikė Vilniaus „Rytą“. Serija iki keturių pergalių dabar keliasi į Panevėžį, kur rungtynės vyks sekmadienį.

Startas Panevėžio ekipai buvo kartus, kadangi taškų niekaip nepavyko pelnyti ilgą laiką, o tuo pasinaudojęs „Rytas“ pabėgo 9:0. Labiausiai prie to prisidėjo Evaldas Kairys. „Lietkabelio“ taškų stygių tik įpusėjus kėliniui nutraukė Panagiotis Kalaitzakis, tad „Rytas“ laikė kontrolę savo rankose – 17:4. Po truputį svečiai užkūrė savo puolimą (11:19), tačiau po pirmojo kėlinio atsiliko 17:26.

Džordže Gagičius ir P.Kalaitzakis ėmė mažinti skirtumą (21:26), tačiau M.Girdžiūnas atsakė tritaškiu, o Ivanas Buva grąžino šeimininkams dviženklį pranašumą – 33:23. Galiausiai „Lietkabelis“ spurtavo: pataikė Gabrielius Maldūnas, Vytenis Lipkevičius, P.Kalaitzakis ir Dž.Gagičius. Komandas ėmė skirti tik 4 taškai – 32:36. Nikolos Radičevičiaus tritaškis atsilikimą vertė minimaliu, o kol Jarvisas Williamsas metė baudas pro šalį, N.Radičevičius lygino rezultatą – 36:36.

Po pertraukos į aikštę geriau žengė „Rytas“, ėmęs atstatinėti persvarą – 44:40. Vis tik V.Lipkevičiaus baudos metimai švelnino rezultatą, dar vieną tašką pridėjo ir Dž.Gagičius – 43:44. Tuo pačiu ginklu panevėžiečiai toliau išliko atkaklioje kovoje, o įpusėjus trečiam ketvirčiui rezultatą persvėrė D.Giedraitis – 50:48. Lengvais taškais nuo baudų metimo linijos panevėžiečiai persvarą augino, tuo tarpu Kristupas Žemaitis dar pataikė iš toli – 58:51. Kol I.Buva baudas prametė, G.Maldūnas pataikė iš po krepšio ir po trečio ketvirčio „Lietkabelis“ pirmavo 63:53.

Kennetho Smitho ir Arno Butkevičiaus bandymai gelbėti „Rytą“ nešė nedaug naudos, kadangi tritaškiai sulaukdavo atsako iš varžovų – 62:69. Kėlinys jau įpusėjo, abi ekipos stokojo rezultatyvių atakų, bet tai buvo palankiau svečiams, kurie laikė kontrolę savo rankose. Likus pusketvirtos minutės svarbų metimą pridėjo graikas (71:62), o vilniečių šansai su laiku tirpo. P.Kalaitzakis baudomis persvarą vertė dviženkle ir „Lietkabelis“ artėjo prie pergalės – 75:64.

„Rytas“: Margiris Normantas 11, Kennethas Smithas 10 (3/8 trit.), Ivanas Buva 9, Arnas Butkevičius ir Gytis Radzevičius (11 atk. kam.) – po 7.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 16, Džordže Gagičius 15 (5/5 dvit., 5 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 11, Kristupas Žemaitis ir Gabrielius Maldūnas (7 atk. kam.) – po 10.