Lietuvos ir JAV karių pratybos „Karaliaus kirtis 2015“

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų batalionas praneša, kad šių metų rugsėjo 21–25 d. Panevėžio mieste ir rajone vyks karinės pratybos „Karaliaus kirtis 2015“.

Jose dalyvaus kariai iš Panevėžio rajone, Pajuostyje, dislokuoto Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės 173-osios parašiutininkų brigados.

Panevėžio mieste ir apylinkėse pratybų metu bus galima pamatyti ne tik Lietuvos, bet ir sąjungininkų karius. Miesto ir rajono keliais bei gatvėmis važinės Lietuvos kariuomenės ir JAV karių technika, ginkluoti kariai naudos pirotechniką, garsinius šaudmenis.

Pratybose, kurios vyks kartu su priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, policija, miesto ligonine, greitąja medicinos pagalba, žurnalistais ir kitomis visuomeninėmis organizacijomis, dalyvaus ir Panevėžio rajono savivaldybės atstovai. Bendri pratybų veiksmai bus nukreipti gynybos, stabilizavimo, pagalbos teikimo kitoms organizacijoms atvejams.

Kariai veiks bendrai su civilinėmis organizacijomis. Policija užtikrins saugumą kilus neramumams ir kartu su kariais patruliuos keliuose. Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba vykdys gaisro gesinimo ir žmonių gelbėjimo operacijas, Panevėžio ligoninei teks susidoroti su imituojamų masinių sužeidimų atvejais, kai ligoninę pratybų metu užplūs sužeistieji , vyks įvairių kitų imituojamų incidentų.

Panevėžio rajono savivaldybė pratybų metu sustiprins ekstremalių situacijų komisijos darbą. Siekiant įvertinti Panevėžio rajono savivaldybės administracijos darbuotojų pasiruošimą evakuotis, trečiadienį, rugsėjo 23 d., vyks civilinės saugos funkcinės pratybos, kurių metu Savivaldybės administracijos darbuotojai bus evakuojami iš pastato.

Pratybose dalyvaus Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centras, Savivaldybės administracijos darbuotojai, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai.

Policija užtikrins saugumą mieste kilus neramumams ir kartu su kariais patruliuos keliuose. Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba vykdys gaisro gesinimo ir žmonių gelbėjimo operacijas, o Panevėžio ligoninei teks susidoroti su masinių sužeidimų atvejais, ligoninę užplūs sužeistieji ir vyks dar daug kitų incidentų kai teks bendrai veikti kariams su civilinėmis organizacijomis.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų batalionas gyventojų prašo neišsigąsti, laikytis rimties ir saugumo. Kilus klausimams skambinti 8686 69 213.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: