Paplūdimys Šventojoje (AINA.LT nuotr.)

Lietuvos paplūdimiai – pasityčiojimas iš žmonių (palyginimas su Latvijos paplūdimiu)(nuotraukos)

Karštą vasaros dieną lietuviai plūste plūsta prie jūros – kas į Klaipėdą, Palangą ar Šventąją. Ne išimtis ir mes. Šį kartą poilsiui pasirinkome naujus kotedžus šiek tiek atokiau nuo Šventosios miestelio šurmulio. Atvykstame, įsikuriame dar naujutėlaičiuose, kvepiančiuose apartamentuose. Viskas puiku. Karšta, einame prie jūros.

Ir tik pasiekus paplūdimį jau tenka nusivilti. Užeini į persirengimo kabiną ir…matai, jog nėra jokio kabliuko rūbams pasikabinti. Keista ir tai, kad nėra ir žymės, kad jis būtų ištrauktas. Panašu, kad jis net nebuvo numatytas.

Tiekto, maudomės, kaitinamės saulutėje ir …ateina laikas pasidomėti tualetu. Ir ką jūs manote? Jo nėra. Kažkas tarstelėjo, kad tik vienas viešas tualetas yra prie pagrindinio Šventosios tako prie jūros. Kiti apgailėtini biotualetai yra prie įsikūrusių kavinių restoranų ir jie yra mokami. Na pasinaudojame bet nusiviliame….jokio komforto. Kas naudojotės, patys matėte. Beje ir nepaklausūs kažkodėl tie tualetai, nors žmonių prie jūros šimtai.

Tada pradedi galvoti, o kur tokia didelė minia poilsiautojų atlieka gamtinius reikalus? Ir tada supranti, kodėl vyrai, moterys ir vaikai iškeltai draudžiančiai maudytis raudonai vėliavai, neria į jūrą – taigi ne žudytis, o atlikti gamtinių reikalų… Štai ir išryškėja visa tiesa apie drąsuolius poilsiautojus. Ne iš gero gyvenimo jie brenda į audringą jūrą, o gamtos reikalų prispirti.

Kitą rytą mus pasitinka lietus. Na, nenukabiname nosių ir lekiame aplankyti broliškos Latvijos, pasigrožėti Liepojos miestu ir pajūriu. Apžiūrime keletą turistinių objektų ir pasiekiame paplūdimį, kuris nustebino jau iš tolo.

Nepatikėsite, kas kelis šimtus metrų įrengti šiuolaikiški dušai, po 3  (vyrams, moterims bei negalią turintiems žmonėms) tualetus bei persirengimo kabinos ir pakabomis rūbams. O tualetai – švaru, tvarkinga, prižiūrėta, kvepia… Tualetinio popieriaus yra, rankoms plauti vanduo bei popierius rankoms nusivalyti yra, ir veidrodis… Žodžiu civilizacija ir pagarba žmogui.

Ir tada pagalvoji – kur nuteka tie pagalvės mokesčiai? Štai nuo 2023 metų liepos 10 dienos, Palangos savivaldybės sprendimu, vietinė rinkliava, vadinamasis „Pagalvės mokestis” padidėja iki 2 Eur poilsiautojui parai. Šis mokestis yra už naudojimąsi miesto viešąja ir poilsio infrastruktūra. Bet gerbiamieji, – jokios infrastruktūros tai nėra – nei tualetų, nei dušų, nei normalių persirengimo kabinų. Netikite, pažvelkite į nuotraukas ir palyginkite, kokia infrastruktūra pas kaimynus latvius ir kokia mūsų paplūdimiuose?

P.S. o gal kitais metais surinkę iš mūsų po 2 Eur už parą padėtį pagerins? Atvyksime patikrinti.

Paplūdimys Šventojoje.

Paplūdimys Liepojoje (Latvija)

AINA skaitytojo nuomonė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: