Ignitis nuotr.

Lietuvos regionams – daugiau nei milijonas eurų paramos

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia bendradarbiavimą su vietos bendruomenėmis, įsikūrusiomis šalia įmonės vystomų ar jau veikiančių vėjo bei saulės elektrinių parkų ir kurią vertę Lietuvos regionams. Per trejus metus įmonės parama numatyta Lietuvos regionams jau perkopė milijoną eurų. Finansavimas skiriamas bendruomenėms svarbiems projektams ekonominės ir psichologinės gerovės, kultūrinės įvairovės ir tapatybės, aplinkosaugos bei kitose srityse.

„Mūsų įgyvendinami atsinaujinančios energetikos projektai sudaro sąlygas apsirūpinti žaliąja energija ir prisideda prie visos šalies energetinės nepriklausomybės kūrimo. Šių projektų įgyvendinimas neįsivaizduojamas be pasitikėjimu ir geranoriškumu pagrįsto bendradarbiavimo su vietos bendruomenėmis. Finansinė parama vietos bendruomenėms svarbiems projektams leidžia jas stiprinti, kuria papildomą vertę Lietuvai, prisideda prie krašto, kuriame veikiame, aplinkosaugos, kultūrinės įvairovės ir tapatybės puoselėjimo“, – įsitikinęs „Ignitis renewables“ vadovas Thierry Aelens.

Parama perkopė milijoną

Pasak „Ignitis renewables“ vyresniosios bendruomenių koordinatorės Emilijos Musteikytės, bendruomenės vis aktyviau įsitraukia ir naudojasi suteikiama parama, o per trejus metus Lietuvos regionams skiriama finansavimo suma jau perkopė milijoną eurų.

2022 m., kuomet „Ignitis renewables“ pirmą kartą pakvietė bendruomenes teikti paraiškas finansinei paramai, ji buvo skirta 9 organizacijoms, paskirstyta virš 80 tūkst. eurų. Praėjusiais metais sulaukta 10 paraiškų, kurios visos buvo finansuotos, o paramai skirta suma buvo triskart didesnė ir siekė 247 tūkst. eurų. Šiais metais Lietuvos regionams numatyta skirti suma vėl auga keliskart ir sudarys 757 tūkst. eurų.

„Siekiame, kad šios lėšos atneštų maksimalią vertę regionams bei vertę visai Lietuvai, todėl šiemet bendruomenes pakvietėme į Šviesios kaimynystės sąskrydį. Renginio tikslas buvo suburti bendruomenių atstovus, paskatinti juos dalintis sukaupta patirtimi, išgirsti jų lūkesčius, papasakoti apie mūsų vystomus projektus, jų poveikį aplinkai ir mūsų pastangas jį sumažinti“, – sako E. Musteikytė.

Šiais metais dėl paramos gali kreiptis Kelmės, Kretingos, Mažeikių, Jurbarko ir Tauragės bendruomenės, šalia kurių veikia ar šiuo yra statomi „Ignitis renewables“ vėjo bei saulės elektrinių projektai.

Tikslas – stiprinti regionus

Bendruomenių organizacijos gali daug nuveikti savo krašto labui ekonominės ir psichologinės gerovės, aplinkosaugos, kultūrinės įvairovės ir tapatybės bei kitose srityse.

Ekonominę gerovę bendruomenės kuria įgyvendindamos infrastruktūros gerinimo, kompetencijų kėlimo, verslumo ir turizmo skatinimo projektus, įvairius mokymus. Tarp jau finansuotų tokių projektų patenka Pikelių (Mažeikių rajone) bendruomenės namų pritaikymas piligrimų poreikiams, o Lauksargiuose – bendruomenės narių vykdoma edukacija „Vėjo spalva – žalia“.

Kultūrinės įvairovės ir tapatybės puoselėjimo projektų geruoju pavyzdžiu galėtų būti lauksargiškių įsigyti Mažosios Lietuvos tautiniai rūbai ir Girkalių bendruomenės (Klaipėdos rajone) stendai informuojantys apie miestelio istoriją ir dabartį. Taip pat gali būti finansuojami projektai susiję su infrastruktūros sukūrimu ar pritaikymu, meno instaliacijos ar kiti kultūriniai renginiai, lankytinų vietų, maršrutų ir atmintinų vietų plėtra, įrengimas bei kiti projektai.

Aplinkosaugos srityje bendruomenės taip pat gali daug nuveikti, skirdamos dėmesį saugomų gyvūnų ir augmenijos rūšių išsaugojimo veikloms, buveinių priežiūrai, specializuotų klubų ar organizacijų veiklai, įrangai teritorijų tvarkymui įsigyti ar kitoms idėjoms.

Puikiai suprasdamos gyventojų poreikius vietos bendruomenės ypač daug gali nuveikti psichologinio atsparumu ir gerovės stiprinimo srityje. Pavyzdžiui, skatindamos ir stiprindamos kokybiškas laisvalaikio paslaugas, teikdamos pagalbą šeimoms turinčioms ar kitiems bendruomenės nariams turintiems iššūkių, organizuodamos sveikos mitybos ir judėjimo, psichologinio atsparumo mokymus ar kitokias veiklas.

Paraiškoms pateikti – du mėnesiai

„Puikiai suprantame, kad dalis bendruomenių organizacijų neturi projektų rengimo žinių ir patirties, tad stengiamės jas suteikti, parodyti galimybes, galime finansuoti ir projekto administravimo išlaidas“, – teigia E. Musteikytė.

Projektus finansavimui gauti paramos gavėjo statusą turinčios bendruomenių organizacijos galės teikti nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 25 d.

Finansinė parama skiriama ir Lenkijos bei Latvijos bendruomenėms

Šiais metais pirmą kartą parama bus skiriama šalia „Ignitis renewables“ saulės energijos parkų įsikūrusioms bendruomenėms Latvijoje – 200 tūkst. eurų bei energetikos specialybes besirenkantiems studentams stipendijoms – 40 tūkst. eurų.

Bendrovės paramą šalia Lenkijos projektų įsikūrusioms bendruomenėms skiria jau antri metai. 2023 m. bendruomenėms suteikta finansinė (virš 100 tūkst. eurų) parama edukacijoms apie vėjo energetiką, pirmosios pagalbos mokymams, lauko dirbtuvėms, sveikatingumą skatinantiems žygiams surengti, saulės elektrinių įsirengimui. Šiais metais Lenkijoje parama skiriama šalia „Ignitis renewables“ Silezijos vėjo parko įsikūrusioms bendruomenėms – 200 tūkst. eurų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: