LITERATŪRA IR KINAS. Pažintis su filmu „Avinėlio vartai“

Birželio 4 d. (ketvirtadienį) 17 val. susitikimu pradedame LITERATŪROS IR KINO ketvirtadienius. Nacionalinės premijos laureato dokumentinio kino režisieriaus AUDRIAUS STONIO filmo „Avinėlio vartai“ (2014 m., 40 min.) pristatyme ir peržiūroje G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos konferencijų salėje svečiuosis filmo vykdančioji prodiuserė Radvilė Varanavičiūtė.

Filmas „Avinėlio vartai“ filmuotas Lietuvoje, Izraelyje, Jordanijoje ir Italijoje, tai filmas apie Krikšto sakramentą, jo stebuklą, nematomą ir nepaaiškinamą Dievo prisilietimą. Pasak filmo idėjos autoriuas ir prodiuserio brolio Gedimino Numgaudžio OFM, jis atskleidžia tikrąją krikšto esmę.

„Šiuo filmu norėjome priartėti prie Krikšto ištakų, nufilmuoti Jordano upės vandenis, į kuriuos, rodydamas mums kelią, prieš du tūkstančius metų paniro Jėzus Kristus, parodyti ankstyvųjų krikščionių krikštyklų akmenis. Norėjome suvokti ir užfiksuoti dabar, kiekvieną dieną Krikšte vykstantį mirties ir atgimimo Kristuje stebuklą. Kalbėti apie visa apimančią ir pakeičiančią sielos ir kūno transformaciją“, – sako režisierius Audrius Stonys.

Audrius Stonys (g. 1966 m.) – kino režisierius, prodiuseris, Lietuvių kino akademijos (LiKA) narys, Europos kino akademijos (EFA) ir Europos dokumentinio tinklo (EDN) narys. Jo filmai apdovanoti daugelyje tarptautinių kino festivalių. 1992 m. filmas „Neregių žemė“ Europos kino akademijos pripažintas geriausiu metų Europos dokumentiniu filmu. 2004–2005 m. dėstė dokumentinio kino kursą Europos kino koledže (Danija), vedė meistriškumo pamokas Vasedos (Japonija), Berklio ir Stanfordo universitetuose (JAV), skaitė dokumentikos paskaitas Barselonos Pompeu Fabros universitete.

Projektas „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje“ – tęstinis G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos projektas (nuo 2010 m.), kuriuo siekiama populiarinti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą.

Kviečiame!
Vilija Stokienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: