Liūdynėje gesintas nesantaikos su romais gaisras

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis operatyviai reagavo į Velžio seniūnijos Liūdynės kaimo gyventojos Liudos Petravičienės atsiųstą laišką, kuriame skundžiamasi konfliktiškais santykiais su romų tautybės kaimo gyventojais. Mero iniciatyva skubiai sušaukta Liūdynės gyventojų ir atsakingų darbuotojų sueiga situacijai aptarti ir ieškoti sprendimo būdų.

Pasak laiško, kurį pasirašė 92 kaimo žmonės, autorės, romai šiukšlina, triukšmauja, garsiai leidžia muziką, neauklėja savo vaikų, kurie niokoja gėlynus, užgaulioja juos drausminančius suaugusiuosius.

Velžio seniūnas Alfonsas Bakšys pripažino, kad Liūdynėje egzistuoja rimta romų ir lietuvių bendravimo problema, bet sueigos dalyvius paragino konstruktyviai spręsti konfliktą, nesisvaidant vien priekaištais ir kaltinimais, išklausyti vieniems kitus.

Pasak seniūno, kaime gyvena 20–25 romų tautybės asmenys. Socialiniame būste įsikūrusi viena šeima, kitos – privačiuose butuose ar namuose. Seniūno pavaduotojas Vidmantas Šeškevičius teigė, kad nuomos mokestį romų šeima už savo socialinį būstą sumoka. Visų būstai švarūs, tvarkingi, tačiau jie nevengia šiukšlinti laiptinėse ir kiemuose.

Aptardamas kriminogeninę situaciją Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus vyresn. specialistas Darius Petraitis sakė, kad šiemet iš Ramiosios g. 5-ojo namo, kuriame gyvena dvi romų šeimos, gauta net 19 iškvietimų dėl triukšmo, keliamo daugiausia 2–3-iuose, ne tik romų, butuose. Iš šių kvietimų 7 nepasitvirtino.

Seniūnijos socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Alma Krikščiūnienė, atsakydama į priekaištus dėl neprižiūrimų vaikų, teigė, kad Liūdynėje socialinės rizikos grupei priskiriamos 4 šeimos ir juose augantys 9 nepilnamečiai vaikai, tačiau romų šeimų tarp jų nėra.

Į kaltinimus, kad romai lepinami socialinėmis lengvatomis vyr. specialistė socialiniam darbui Aušra Šnirė paaiškino, kad nė viena romų šeima nei socialinių pašalpų, nei kompensacijų negauna.

Liūdynės gyventojų siūlymas iškeldinti bendrų gerovės normų nepaisančius romus į vienkiemius, pasak seniūno, negali būti įgyvendintas, nes pagal galiojančius įstatymus jie turi teisę pirkti gyvenamąjį būstą ten, kur nori.

Susirinkime pasisakiusios dvi romų tautybės moterys, atremdamos metamus kaltinimus, neišvengė ir necenzūrinių žodžių.

Sueigoje dalyvavusi rajono tarybos narė Violeta Grigienė apgailestaudama prisipažino tarp Liūdynės žmonių pamačiusi didžiulę takoskyrą, kuri nepuošia bendruomenės. Pasak politikės, priešprieša susidarė ne tiek dėl skirtingų kultūrų tradicijų ir papročių, kiek dėl pačių žmonių nenoro įsiklausyti vieniems į kitus. Ji paragino abiem pusėms atrasti bendrą kalbą ir puoselėti meilę aplinkiniams savo širdyse.

Pamiršti nuoskaudas ir kurti naujus santykius bendrystėje ir gražioje kaimynystėje abi puses paragino ir bendruomenės pirmininkė Laima Ivanovienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: