LNK eteryje atgims legendinis serialas, dėl kurio iš proto ėjo milijonai

Netrukus per LNK – serialas „Čiauškutė“, nauja legendinio turkų rašytojo Resato Nuri Guntekino romano ekranizacija. 1922 m. parašytas romanas „Çalıkuşu” užima garbingą vietą tarp klasikinės turkiškos literatūros šedevrų, jame pasakojama apie paskutiniuosius Osmanų imperijos gyvavimo metus.

Pagal šį romaną 1986-aisiais sukurtas serialas „Королек – птичка певчая“ („Nykštukas – paukštelis giesmininkas“) yra pirmasis turkų serialas, parodytas per Rusijos televiziją ir sužavėjęs milijonus žiūrovų. Jo pagrindinė aktorė tapo didele žvaigžde visame pasaulyje.

Praėjus 30 metų – nauja šio nuostabaus romano versija, kurią nuo šeštadienio 15.20 val. savaitgaliais rodys LNK. Tai – istorija apie tikrą meilę, įveikiančią visas kliūtis ir atlaikančią laiko, išsiskyrimo, laiko pokyčių ir imperijos griuvimo bandymus. Tai istorija apie meilę, kuri verčia stipriau plakti šios istorijos gerbėjų širdis jau beveik 100 metų. Nepaisant to, kad romane pasakojama romantišką meilės istorija, jame atskleidžiami ir tos epochos socialiniai ypatumai. Šis romanas yra laikomas naujos Turkijos epochos pradžia.

Senasis serialas buvo 7 serijų, naujoji romano versija – daugiau nei 30 epizodų. Serialo autoriai – kultinio „Didingo amžiaus“ prodiuseriai.

Pagrindinė „Čiauškutės“ serialo herojė – jauna mergina, vardu Feridė. Šešerių metų amžiaus ji liko be motinos, greitai tragiškai žuvo ir jos tėvas karininkas. Mirus tėvams, mergaitė buvo auklėjama savo tetulės Besime namuose kartu su pusbroliu Kiamranu ir pussesere Nedžmije. Feride buvo visiška priešingybė gležniems ir išlepintiems tetulės Besime vaikams. Tarp kariškių auginta mergaitė nebuvo mokyta pasaulietinių manierų. Mažoji neklaužada mėtydavosi akmenimis, šaudydavo laidyne ne prasčiau nei berniukai ir laipiojo medžiais. Už tai ji gavo Čalyšuku – Čiauškutės pravardę. Gausus giminaičių būrys nesistengė pamilti vargšės našlaitės, todėl Feridei daug kas krisdavo iš rankų.

Suaugusi mergina suprato, kad jaučia malonius jausmus savo pusbroliui Kiamranui, nors ir stengdavosi rūpestingai juos nuslėpti. Greitai paaiškėjo, kad jaunuolis taip pat neabejingas Čalykušu. Įsimylėjėliai paskiria santuokos datą. Tetulės Besime namuose vyksta pasiruošimas vestuvėms. Rodos, lyg niekas ir negalėtų aptemdyti beribės Feride laimės. Tačiau, likus dienai iki vestuvių mergina sutinka paslaptingą nepažįstamąją, kuri aukštyn kojomis apvers tolesnį jos gyvenimą. Keistoji moteris praneša laimingai nuotakai, kad jos karštai mylimas išrinktasis bendrauja su kita moterimi. Patvirtindama šiuos žodžius, ji įteikia suglumusiai Feride Kiamrano laišką su meilės prisipažinimu kitai moteriai. Nepajėgdama atleisti mylimojo išdavystės, mergina susirenka savo daiktus, palieka raštelį, kad viską išsiaiškino, ir slapta išvyksta iš tetulės namų, neplanuodama į juos sugrįžti.

Ketindama išrauti meilės Kiamranui šaknis iš savo širdies ir nutraukti visus ryšius su šeima, gerą išsilavinimą gavusi Feride nusprendžia dirbti mokytoja pačiame tolimiausiame Turkijos krašte. Mergina dar nė nenutuokia, kokie sukrėtimai jos laukia ateityje ir kokius išbandymus teks atlaikyti išdidžios ir tvirtos Čiauškutės likimui.

Suprantama, kad prieš naujosios versijos premjerą žurnalistai su savo klausimais dėl planuojamo projekto visų pirma pakalbino aktorius, kurie vaidino pirmajame seriale. Visiems labai įdomu, ką jie mano apie naująjį serialą ir jame vaidinančius naujus aktorius. Į šį klausimą pirmoji atsakė Aydan Şener, 1986 m. seriale vaidinusi Feride. „Manau, kad Feridės vaidmeniui puikiai tinka miela mergina Fahriye Evcen. Visi atsimena mano vaidintą Feridę, o Fahrije savo išore – plaukų, odos ir akių spalva – yra kažkiek panaši į mano heroję. Galiu tik spėti, kad naujojo serialo kūrėjai pakeis scenarijų padidindami serijų skaičių“.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: