J. Stacevičiaus nuotr.

LRT Metų apdovanojimai: 2020 metus praturtinančios idėjos, darbai ir asmenybės

Vos įžengus į Naujuosius metus, jau sausio 2 d., šeštadienį, 21 val.,  LRT TELEVIZIJA kviečia stebėti iškilmingą LRT Metų apdovanojimų ceremoniją. 2020 metai Lietuvai buvo pilni ir sunkių išbandymų, ir įkvepiančių pasiekimų. Pamatykime, kokie darbai ir iniciatyvos mus labiausiai telkė, stiprino Lietuvą ir kokios asmenybės, organizacijos įkvėpė ir skatino judėti į priekį.

„Visuomenės gyvenimą galima prilyginti kardiogramai, kurios piko taškai žymi svarbius mums visiems dalykus, nutikusius mokslo, meno, kultūros, ekonomikos sferose. Kodėl verta įsižiūrėti į pastaruosius taškus? Bendruomenės tapatybę kuria bendros patirtys ir sėkmės istorijos. Todėl žmonės, savo veikla leidžiantys mums patirti tokias sėkmės istorijas, kartu pripildo mūsų gyvenimus prasmingo buvimo kartu jausmo. LRT Metų apdovanojimai siekė priminti apie tokias išskirtines asmenybes ir jų svarbius darbus, įtakojančius ir praturtinančius mūsų gyvenimus“, – mintimis dalinasi šių metų komisijos narys kultūros istorikas Aurimas Švedas.

LRT Metų apdovanojimų darbo grupė, kurią sudaro skirtingų sričių žurnalistai, visus metus stebėjo svarbius, labiausiai Lietuvą auginančius įvykius ir asmenybes bei išskyrė kiekvienoje nominacijoje po 3 pretendentus.

Kas tapo LRT Metų apdovanojimų laimėtojais, nulėmė komisijos ir portalo LRT.lt lankytojų balsai (50 ir 50 proc.). Už visas nominacijas balsavo skirtingoms sritims atstovaujantys komisijos nariai: Vilniaus universiteto profesorė Irena Vaišvilaitė, Vilniaus universiteto dėstytojas, filosofas Nerijus Milerius, menotyrininkė, kultūros politikos tyrinėtoja Skaidra Trilupaitytė, kultūros istorikas, LRT laidų vedėjas Aurimas Švedas, politologas, KTU Socialinių, humanitarinių ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas, „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas, krepšininkas ir sunkiomis ligomis sergančiais vaikais besirūpinančio Rimanto Kaukėno paramos fondo įkūrėjas Rimantas Kaukėnas, LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, profesorius, cheminės inžinerijos mokslų daktaras, Kauno technologijos universiteto rektorius Eugenijus Valatka.

LRT Metų apdovanojimų ceremonijoje bus pagerbti šių nominacijų laimėtojai:

Metų asmenybė – žmogus, iš kurio mokomės, asmenybė, įkvėpusi augti ir mus

Metų ambasadorius – žmogus, kolektyvas ar organizacija, labiausiai garsinusi Lietuvos vardą pasaulyje

Metų verslo lyderystė – verslo atstovas, įmonė ar organizacija, tapusi pavyzdžiu kitiems

Metų atradimas – mokslo, technologijų ar inovacijų žmogus, kolektyvas, nustebinęs netikėta idėja ar atradimu

Metų kultūros reiškinys – kultūros asmenybė, kolektyvas ar organizacija, kurios darbas šiemet tapo reiškiniu

Metų pilietinė iniciatyva – žmogus, kolektyvas ar organizacija, kurios idėja sutelkė ir suvienijo mus bendram tikslui

Metų ateitis – jaunosios kartos žmogus, kolektyvas ar organizacija, savo talentu, ryžtu ir pasiekimais jau šiandien kurianti ateities Lietuvą

Sausio 2 d. LRT TELEVIZIJOS žiūrovų laukia ne tik iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurią ves Lavija Šurnaitė ir Ignas Andriukevičius, tačiau taip pat šventinis koncertas, kurio metu ant scenos pasirodys Mantas Jankavičius, Jurga Šeduikytė, Rūta Ščiogolevaitė ir Merūnas Vitulskis, „The Roop“ ir Martynas Levickis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: