M. Baranauskas: „Sporto gimnazijoje prasideda kitoks gyvenimas“

Panevėžio graikų romėnų imtynių treneris ir teisėjas Marius Baranauskas darbuojasi Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje ir Panevėžio sporto centre. Jis Panevėžio graikų romėnų imtynių sporto klubo “Imtis” vadovas, Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos individualių sporto šakų metodinės grupės pirmininkas, Lietuvos imtynių jaunučių rinktinės treneris. Šiandien treneris sutiko pasidalinti mintimis apie nelengvą sportininko ir trenerio darbą.

Kada pradėjote sportuoti?  

Imtynes lankyti pradėjau nuo 6 metų ir jau 27 metus tuo „gyvenu“. Keletą metų  mokiausi ir sportavau Lietuvos olimpiniame sporto centre Vilniuje. Turėjau kvietimą išvykti studijuoti ir sportuoti į JAV, bet dėl susiklosčiusių aplinkybių nepavyko.

Kokie jūsų sportiniai pasiekimai?

Paskutinį kartą kaip sportininkas ant imtynių kilimo lipau 2013 metais Lietuvos suaugusiųjų čempionate. Per savo sportininko karjerą esu laimėjęs visų amžiaus grupių Lietuvos čempionatus įskaitant ir Lietuvos studentų čempionatą. Teko varžytis ir Pasaulio jaunimo čempionate.

Kada pradėjote trenerio karjerą?

Imtynių trenerio karjerą pradėjau 2012 metais. Gavau pakvietimą dirbti Kupiškyje, bet tuometis Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro direktorius Bronislovas Pliauga pasiūlė dirbti Panevėžyje. Pradžia buvo labai sunki, nes pačiam reikėjo susirasti vaikų kuriuos galėčiau treniruoti. Bet mano ryžtas ir užsispyrimas davė puikių rezultatų. Rinkau įvairaus amžiaus vaikų grupes. Jauniausiems buvo po 3 metus, o dabar jie Lietuvos vaikų čempionatų čempionai ir prizininkai. Trenerio karjeros pradžioje atvykus į varžybas priešininkai džiaugdavosi gaudami varžovą iš Panevėžio. Tačiau metams bėgant komanda stiprėjo ir priešininkų džiaugsmas virto į nerimą, jog teks kovoti su panevėžiečiu.

Kaip pradėjote trenerio karjerą sporto gimnazijoje?

2014 metais gavau pasiūlymą prisijungti prie Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos kolektyvo ir suburti sportininkus profesionaliam sportui. Sunkus trenerio darbo etapas virto į dar didesnį iššūkį.  Pradėjome treniruotis du kartus per dieną, vykome į sporto stovyklas ir neilgai trukus pasirodė rezultatai:  sportininkai pradėjo laimėti Lietuvos čempionatuose. Lietuvos čempionų turime visose amžiaus grupėse.

Kuriais savo auklėtiniais galėtumėte pasidžiaugti?

Raimundo Sargūno sporto gimnazijos mokinys Erikas Čerepokas Europos jaunių čempionate užėmė 3 vietą, o pasaulio čempionate liko vienuoliktas. Iš jo pavyzdį paėmę sportininkai sėkmingai bando brautis į tarptautinius vandenis. Pernai Lukas Boguševičius Europos jaunių čempionate užėmė 8 vietą, Nojus Asipauskas jaunučių Europos čempionate – 10-ąją. Dovydas Deveikis šiais metais laimėjo Lietuvos suaugusiųjų čempionatą ir tapo visų amžiaus grupių (vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų ) nugalėtoju.

Esate patenkintas savo sportine veikla?

Labai. Per devynis mano kaip trenerio darbo metus susiformavo gilios Panevėžio imtynių komandos tradicijos, į kurias įsitraukė ir sportininkų tėvai. Jie prisijungia ne tik varžybų metu, bet kartu ir treniruojasi su savo vaikais. Jaunoji Panevėžio sporto centro imtynių komanda imą pavyzdį iš jau profesionalais tapusių Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos sportininkų.

Per šiuos metus labai išpopuliarėjo imtynės mūsų mieste. Nebereikia vaikščiot po mokyklas ir ieškoti potencialių sportininkų. Dabar jie patys mus susiranda ir norinčių sportuoti turime labai daug.

Turite kam padėkoti už galimybę užsiimti mėgstama veikla?

Išvykos į varžybas, ilgos varginančios treniruotės, aktyvi sportinė veikla reikalauja daug laiko, kurį žinoma atimu iš šeimos. Labiausiai dėkoju savo šeimai: žmonai, dukrai ir sūnui už kantrybę. Be jų nebūtų ir manęs. Esu dėkingas Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos direktorei Jūratei Pauliukienei, kuri suteikė galimybę pradėti dirbti gimnazijoje dar nebaigus aukštojo mokslo. Prieš keletą metų sėkmingai baigiau Lietuvos edukologijos universitetą.

Ar patenkinti darbo sąlygomis sporto gimnazijoje?

Čia sudarytos labai geros sąlygos sportuoti ir tobulėti. Visi stipriausieji patenka būtent į Raimundo Sargūno sporto gimnaziją, kurioje prasideda kitoks gyvenimas. Sunkus darbas ant imtynių kilimo du kartus per dieną, mokslai. Tačiau kelionės po įvairias pasaulio šalis praskaidrina sportininkų rutiną. Kiekvienas, kuris svajoja apie sportininko karjerą, turi rinktis mūsų sporto gimnaziją.

Nuotr. trenerio Mariaus Baranausko asmeninio archyvo

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: