Maltoje anglų kalba „gyvai“

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija sėkmingai įgyvendina projekto „Pagalbos mokiniams sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ veiklas pagal Europos Komisijos finansuojamą programą „Erasmus+“. Kvalifikacijos tobulinimo veiklų metu projekte dalyvavusių pedagogų įgytas kompetencijas ir patirtį gimnazija tikslingai pritaikys užtikrinant ugdymo proceso kokybę, teikiant mokiniams pagalbą, taikant inovacijas, naujausius mokymo metodus, tarptautinio švietimo ir informacinių technologijų elementus pamokose bei įdiegiant ugdymo procese „Moodle“ platformą, kaip ugdymo priemonę, gimnazijos mokiniams išvykstant į ilgalaikes varžybas, mokomąsias sporto stovyklas.

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos antroji projekto dalyvė, Jūratė Pauliukienė, dalyvavo liepos mėnesį dviejų savaičių anglų kalbos kursuose „English Language Development for Teachers and Staff working in Education“ („Anglų kalbos kursai mokytojams ir mokyklų vadovams“), kuriuos organizavo ilgametes anglų kalbos mokymo tradicijas turinti mokykla „EASY – SCHOOL OF LANGUAGES“. Maltos sostinėje Valetoje įsikūrusi anglų kalbos mokykla yra viena populiariausių kalbų mokyklų visoje Maltoje, pritraukianti šimtais norinčių patobulinti ar išmoksti anglų kalbos. Čia siūlomi visi anglų kalbos kursų lygiai nuo pradedančiųjų, galima pasirinkti bendrosios kalbos, verslo kalbos, individualius kursus.

Kiekvieną dieną vyko po 6 užsiėmimus, kurių metu užsienio šalių mokytojai, mokyklų vadovai tobulino anglų kalbos kalbėjimo, klausimo, tarimo, gramatikos žinias ir įgūdžius, turtino aktyvųjį anglų kalbos žodyną, taip pat kiekvieną dieną turėjo po du užsiėmimus Maltos kultūros, istorijos, švietimo sistemos pažinimui. Kursų dalyviai buvo iš Italijos, Čekijos Respublikos, Austrijos ir Lietuvos. Užsiėmimų metu mažose grupelėse šalių atstovai pristatė savo šalių švietimo sistemas, kultūrą, sportą ir lygino ir kitų Europos šalių. Mokytojai susipažino su naujausiais mokymo(si) metodais, kuriuos grįžę galės sėkmingais taikyti savo darbe. Anglų kalbos kursų metu vyko debatai, diskusijos, darbas poromis, grupėmis, buvo ruošiamos prezentacijos.

Kursų dalyviai laisvalaikiu susipažino su Maltos, Gozo, Komino salomis, jų kraštovaizdžiu, istorija, kultūra. Viduržemio jūros perlu vadinama Malta turtinga kraštovaizdžiu, uolėtomis pakrantėmis, ramiomis įlankomis, smėlėtais paplūdimiais bei skaidria jūra. Malta vadinama muziejumi po atviru dangumi. Maltos istorija prasidėjo daugiau nei prieš 7000 metų. Nuo to laiko šioje saloje ššeimininkavo finikiečiai, romėnai, arabai, normandai ir ispanai. Prieš finikiečius Maltoje gyveno gentys, turėjusios savitą religiją. Jų statytos šventyklos yra senesnės net už Egipto piramides. Valstybinės kalbos yra maltiečių ir anglų. Maltoje gyvena apie 400 tūkstančių gyventojų. Valeta – šalies sostinė bei verslo ir politikos centras. Valetoje yra daugybė prekybos centrų, muziejų ir jaukių kavinių. Turtingą miesto architektūrą ženklina XVI amžiaus Šv. Jono katedra, didingi Maltos ordino Didžiųjų magistrų rūmai, kuriuose šiandien dirba Maltos prezidentas ir parlamentas. Malta sužavėjo kursų dalyvius pietietiško gyvenimo lengvumu ir europietiškos kultūros derme, vietos gyventojų svetingumu ir draugiškumu.

Europos Komisijos finansuojamos programos „Erasmus+“ mobilumo projektai – tai puiki galimybė pedagogams patobulinti dalykines, bendrąsias, komunikavimo užsienio kalba kompetencijas, didinti pedagogų supratimą apie kitas kultūras ir šalis, vystyti europinę dimensiją, užmezgant ryšius su bendrojo ugdymo mokyklomis užsienyje, skatinti inovatyvią projektinę veiklą, kuriant tarptautinių ryšių tinklus, viešinti mokyklos veiklą šalies ir europiniu mastu, plėtoti pedagogų tęstinį profesinį bei asmenybės tobulinimąsi, sudarant sąlygas asmeninio meistriškumo, lyderystės, saviraiškos ugdymuisi.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Jūratė Pauliukienė,
Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos direktorė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: