Pixabay nuotr.

Manikiūro lempa geliniam lakavimui – patarimai, padėsiantys išsirinkti tinkamą lempą profesionaliam ir asmeniniam naudojimui

Manikiūro lempa geliniam lakavimui yra būtinas įrenginys, jei norite turėti gražius ir tvirtus nagus. Gelinis nagų lakas išsiskiria tuo, kad jis turi būti kietinamas UV ar LED šviesos poveikiu. Taip nagai tampa atsparūs įbrėžimams, lūžėjimui ir nusilupimui, o spalva išlieka ryški ir blizgi ilgą laiką. Toks nagų lakavimas gali būti atliekamas tiek profesionalių manikiūrininkų salonuose, tiek namų sąlygomis. Tačiau, kad rezultatas būtų kokybiškas ir saugus, reikia pasirinkti tinkamą įrangą. Renkantis ją tiek profesionaliam, tiek asmeniniam naudojimui, reikia atsižvelgti į bendras įrangos charakteristikas.

Koks yra manikiūro lempų veikimo principas?

Manikiūro lempa geliniam lakavimui – įrenginys, skleidžiantis UV ar LED šviesą, kuri suaktyvina gelinio lako polimerizaciją. Polimerizacija yra cheminis procesas, kai gelinis lakas jungiasi su nagų paviršiumi tarpusavyje, taip sudarydamas tvirtą ir vientisą sluoksnį. Šis procesas vadinamas lako kietinimu. Kietinimas yra būtinas tam, kad gelinis lakas išlaikytų savo formą, spalvą ir blizgesį, ir kad nagai būtų apsaugoti nuo išorinių veiksnių.

Kokios yra manikiūro lempų rūšys?

Šių lempų yra dvi pagrindinės rūšys: UV ir LED. UV lempa skleidžia ultravioletinę šviesą, kuri yra artima saulės spinduliams. LED lempa skleidžia šviesos diodų šviesą, kuri yra mažiau intensyvi ir dažniau naudojama elektronikoje. Abi lempų rūšys turi savo privalumų ir trūkumų, kuriuos reikia žinoti, prieš nusprendžiant, kurią iš jų rinktis.

UV lempa geliniam lakavimui. UV lempa yra tradicinė ir plačiai paplitusi manikiūro lempa, kuri naudojama daugelyje salonų ir namų sąlygomis. Ji turi keletą savybių, kurios gali būti naudingos arba ne, priklausomai nuo jūsų situacijos:

  • UV lempa yra universali, nes ji gali kietinti bet kokio tipo gelinį laką, tiek UV, tiek LED. Taigi, jei turite daug skirtingų gelinių lakų, jums nereikės rūpintis ar jie bus suderinami su jūsų įranga.
  • UV lempa yra pigesnė, nes ji yra paprastesnė – tai senesnė technologija. Tačiau, ji taip pat reikalauja daugiau elektros energijos ir dažnesnio lempučių keitimo, nes jos greičiau perdega.
  • UV lempos veikia lėčiau, nes jos sukietina gelinį laką maždaug per 2-3 minutes, priklausomai nuo lako storio ir spalvos. LED lempa gali sukietinti gelinį laką per 10-30 sekundžių, taip sutaupydama laiko ir padidindama efektyvumą.
  • UV lempa yra žalingesnė nei LED lempa, nes ji skleidžia daugiau UV spindulių, kurie gali sukelti odos ir akių pažeidimus, jei naudojama ilgai ir be apsaugos. UV spinduliai taip pat gali prisidėti prie odos senėjimo ir raukšlių atsiradimo, o ilgalaikis poveikis gali sukelti odos vėžį. Todėl, naudodami UV lempą, turite naudoti specialias pirštines ir akinius bei riboti lempų naudojimo laiką.

LED lempa geliniam lakavimui. LED lempa yra naujesnė ir modernesnė manikiūro lempa, kuri vis labiau populiarėja tarp profesionalų ir mėgėjų. Jos savybės

  • LED lempa yra selektyvi, nes ji gali kietinti tik LED aktyvuotą gelinį laką, kuris yra specialiai sukurtas reaguoti į tam tikrą šviesos bangos ilgį. Taigi, jei turite UV aktyvuotą gelinį laką, jums reikės UV lempos arba kombinuotos UV/LED lempos, kuri gali kietinti abiejų tipų gelinius lakus.
  • LED lempa yra brangesnė nei UV lempa, nes ji yra sudėtingesnė ir naujesnės technologijos. Tačiau, ji taip pat reikalauja mažiau elektros energijos ir rečiau keisti lemputes, nes jos ilgiau tarnauja.
  • LED lempos yra efektyvesnės nes jos kietina laką per 10-30 sekundžių, priklausomai nuo lako storio ir spalvos. UV lempa gali kietinti gelinį laką per 2-3 minutes, taip prailgindama manikiūro procesą ir mažindama patogumą.
  • LED lempa yra saugesnė nei UV lempa, nes ji skleidžia mažiau UV spindulių, kurie gali sukelti odos ir akių pažeidimus, jei naudojama per daug ilgai ir be jokios apsaugos. LED spinduliai taip pat mažiau veikia odos senėjimą ir raukšlių atsiradimą, o ilgalaikis poveikis yra mažiau tikėtinas. Todėl, naudojant LED lempą, jums nereikės naudoti specialių pirštinių ir akinių, tad galėsite įrangą naudoti ilgiau ir dažniau.

Kaip išsirinkti tinkamą manikiūro lempą geliniam lakavimui?

Išsirinkti tinkamą manikiūro lempą geliniam lakavimui nėra lengva užduotis, nes yra daug veiksnių, kuriuos reikia įvertinti. Beautysupply.lt ekspertai pateikia pagrindinius kriterijus, kuriuos reikia apsvarstyti kiekvienam šių lempų pirkėjui:

Lempos galia. Lempos galia nurodo, kiek šviesos energijos lempa skleidžia per laiko vienetą. Lempos galia matuojama vatų (W) arba milivatų (mW) vienetais. Kuo didesnė lempos galia, tuo greičiau ji kietina gelinį laką. Tačiau, didesnė lempos galia taip pat reiškia didesnį elektros energijos suvartojimą ir didesnę procedūros kainą. Paprastai, UV lempų galia svyruoja nuo 9 iki 48 W, o LED lempų galia nuo 6 iki 64 W. Renkantis lempos galią, reikia atsižvelgti į tai, kiek dažnai ir kiek ilgai naudosite lempą, ir koks yra jūsų biudžetas. Jeigu lempa naudojama tik asmeniam manikiūrui, galite rinktis mažesnės galios įrangą. Profesionaliam naudojimui patartina rinktis galingesnes lempas, nes tokiu atveju, procedūrų laikas bus trumpesnis, tai leis jas atlikti didesniam klienčių ratui.

Lempos dydis ir forma. Lempos dydis ir forma lemia tai, kiek nagų galite kietinti vienu metu ir kaip patogiai galite naudoti įrangą. Yra skirtingų dydžių ir formų lempų, kurios gali būti pritaikytos skirtingiems poreikiams. Pvz., yra mini lempų, kurios skirtos tik vienam nagui, ir yra didelių lempų, į kurias telpa visa ranka arba net pėda. Renkantis lempos dydį ir formą, reikia atsižvelgti į tai, kiek vietos turite ir kiek laiko norite skirti manikiūrui. Rinkite kuo patogesnę ir didesnę, jeigu įranga bus naudojama profesionaliai veiklai, nes tai išplės jūsų siūlomų procedūrų spektrą.

Lempos funkcijos ir priedai. Lempos funkcijos ir priedai – papildomi elementai, kurie gali padaryti įrangą daug patrauklesnę ir naudingesnę. Pvz., yra lempų, kurios turi laikmačius, nustatančius kietinimo laiką ir signalizuojančius kada jį baigti. Taip pat yra lempų, kurios turi jutiklius, kurie įjungia ir išjungia įrangą kai įdedate ar ištraukiate ranką. Be to, kai kurios turi skirtingus šviesos režimus, kurie leidžia reguliuoti šviesos intensyvumą ir spalvą. Renkantis lempos funkcijas ir priedus, reikia atsižvelgti į tai, kiek jums svarbu lempų patogumas ir efektyvumas. Jeigu šią įrangą ketinate naudoti profesionalioms procedūroms, ieškokite kuo funkcionalesnės įrangos, turinčios papildomus priedus.

Kokių klaidų reikia vengti?

Renkantis įrangą gelinio lakavimo procedūroms, svarbu laikytis tam tikrų saugumo taisyklių ir vengti elementariausių klaidų. Priešingu atveju, tai gali kainuoti ne tik finansiškai – netinkamai pasirinkta įranga gali pažeisti jūsų ar jūsų klienčių nagus ar net rimčiau sutrikdyti sveikatą. Štai keletas dažniausių klaidų, kurių reikia saugotis:

Netinkamas lempos tipas. Kaip jau minėjome, yra skirtingų gelinių lakų tipų, kurie reaguoja į skirtingas šviesos rūšis. Jei naudosite UV aktyvuotą gelinį laką, jums reikės UV arba universalio UV/LED lempos. Jei naudosite LED aktyvuotą gelinį laką, jums reikės LED arba kombinuotos UV/LED lempos. Jei nesilaikysite šios taisyklės, jūsų gelinis lakas gali nesukietėti tinkamai, o tada jūsų ar jūsų klienčių nagai gali būti lengvai pažeidžiami.

Prastas poreikių įvertinimas. Būtina tiksliai apibrėžti kam naudosite įrangą – profesionaliai veiklai ar asmeniniams tikslams. Jei norite atlikti greitą ir efektyvų manikiūrą kiekvieną kartą, jums reikės lempų su didesne galia ir greitesniu kietinimu. Jei norite turėti saugų ir ilgalaikį manikiūrą, jums reikės lempų su mažesne UV spindulių doze ir ilgesniu kietinimu. Siekiant nuolatos ir ypač dažnai atlikti patogų ir lankstų manikiūrą, jums reikės įrangos su jutikliais, laikmačiais ir skirtingais šviesos režimais. Nesilaikant šių taisyklių, jūsų lempa gali būti nepatogi naudojimui ir neefektyvi nuolatinei manikiūro veiklai.

Neadekvatus biudžetas. Turite suprasti, kad siūloma įranga yra pasižymi skirtingomis kainomis, kurios atspindi jų kokybę ir funkcionalumą. Jei norite įsigyti kokybišką ir funkcionalią lempą, jums reikės mokėti daugiau. Pigesnė ir paprastesnė įranga visada kainuoja mažiau. Svarbiausia yra rasti optimalų santykį tarp kokybės ir kainos ir nepasiduoti reklamoms ar impulsui.

Apibendrinant, svarbu suvokti, kad renkantis manikiūro lempą, svarbu kruopščiai nustatyti jos naudojimo tikslus. Turite aiškiai apibrėžti kam naudosite šią įrangą, nes tik tokiu atveju bus lengviau ją pasirinkti.

Šaltinis: Beautysupply.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: