Martynas Starkus atkleidė pikantiškus įžymybių futbolo klubo užkulisius

Simboliška, kad prieš pat ilgai lauktą Europos futbolo čempionatą šalies įžymybių sukurtam futbolui klubui „Prelegentai“ sukako 25 metai.

„Sakyčiau, gana svarbi data visiems tiems, kurie nuo tada, visą šį laiką į aikštę žengia nekreipdami dėmesio į pilvą, gimimo datą, ar vakarykštį bernvakarį“, – šypsosi vienas klubo steigėjų Martynas Starkus, nuo penktadienio tapsiantis UEFA EURO 2020 skirtos laidos per LNK „Laisvas smūgis“ vedėju.

1996-aisiais „Prelegentus“ įkūrė žinomi pramogų pasaulio žmonės – Martynas Starkus, Marijus Mikutavičius, Linas Kunigėlis, Vytaras Radzevičius, Giedrius Klimkevičius, Gintautas Babravičius ir Rolandas Skaisgirys.

Martynas Starkus šypsosi, kad juo „Prelegentų“ įsikūrimo prasidėjo mėgėjų judėjimas, sukurta klestinti Sekmadienio futbolo lyga (SFL) su įvairiais divizionais, o į aikštę nuo tada nebijo išeiti bet kas.

Savo „Facebook“ paskyroje Martynas Starkus pabandė atkurti visas klubo steigimo detales. „Pamenu, kad atėjo laikas, kai paprasti pasižaidimai kažkur Minsko plento aikštelėje prie miško jau nebetenkino, jaunatviškas maksimalizmas šaukė įkurti futbolo klubą. Žaidėjų lyg ir pakako, bagažinėse voliojosi keli futbolo kamuoliai, laiko žaidimui taip pat atsirasdavo. Nes jei darbas trukdo futbolui, reikia keisti darbą. Kitaip niekas negalvojo – tas begalinis entuziazmas. Tik vienas dalykas vis nedavė ramybės – reikėjo patvirtinti klubo pavadinimą. Atėjus lemtingai dienai, kaip ir pridera padorioje, demokratiškoje kompanijoje nuomonės, kaip turėtumės vadintis, išsiskyrė. Aistros nerimo sulig kiekvienu pakeistu baru. Sutemo. Esant lygiam balsų skaičiui, jau iš vieno mūsiškio buto Užupyje buvo atliktas svarbus skambutis laidiniu telefonu tuo metu sirguliavusiam klubo nariui Linui Kunigėliui. Jo leisgyviu balsu ištartas vos girdimas UŽ vieną iš konkuravusių pavadinimų nulėmė, kad anuomet vegetavusiame mėgėjiško futbolo pasaulyje atsirado naujas klubas „Prelegentai“.

Martynas Starkus taip pat pasidalijo archyvine nuotrauka iš pliažo, kurioje užfiksuotas momentas, po to, kai jis sykiu su verslininku Giedriumi Klimkevičiumi laimėjo prieš komandą, kurią sudarė Vytaras Radzevičius ir Linas Kunigėlis. „Kas buvo jų vartininkas, nepamenu, bet tiksliai žinau, kad mūsų vartus gynė mergina plikai skusta galva ir be viršutinės maudymosi kostiumo dalies. Nežinau, iš kur ji ten atsirado, kas ji, bet gal tai buvo viena priežasčių, padėjusi mums laimėti”, – juokėsi Starkus.

„Pirmus sezonus varydavom profesionalų tempu, po 200 rungtynių per metus – turnyrai, draugiški ir nelabai susitikimai, aistra tarpusavy nenusileidžiančios kovos. Turėjom laiko, sveikatos, aistros. Dar tarptautiniai mėgėjų turnyrai, išvykos Lietuvoje. Dabar tempai jau kiti. Aišku, vis dar turime komandoje tokių, kurie nori dalyvauti visur ir yra įsitikinę, kad sulig kiekvienais metais yra geresni. Gal. Aš turiu kiek kitų pastebėjimų, tad pasirodau rečiau. O dar ta pandemija… Bet džiugu, kad branduolys mažai pakito, naujų žmonių prisijungė. Šis klubas prasidėjo mažoje aikštelėje, paskui daug keliavo, daug laimėjo, išgyveno savo šlovę, aukso amžių, o sunyks vėl ten, kur viskas ir prasidėjo – kelių dar judančių draugų spardomu kamuoliu kažkur, už tvoros, mažame aikštelės plote. Toks žmogaus gyvenimo modelis futbolo aikštėje.

„Dabar mes jau nebe tie, išbėgam į aikštę vis rečiau, tačiau turime gausybę nuostabių prisiminimų, gerų draugų ir beprotiškai didelę, bei galingą mėgėjų futbolo bendruomenę“, – reziumavo Martynas Starkus, kurį LNK žiūrovai jau nuo penktadienio išvys vedantį specialiai UEFA EURO 2020 skirtą laidą „Laisvas smūgis“. Šioje laidoje, analizuojančioje čempionato rungtynes, ekspertais dirbs garsiausi šalies futbolininkai Deividas Šemberas, Edgaras Jankauskas ir Valdas Ivanauskas. Išskirtines teisės transliuoti čempionatą įsigijo LNK grupė, kuri visas UEFA EURO 2020 rungtynes parodys per LNK, BTV ir portale LNK.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: