Pixabay nuotr.

Mažės UAB „Aukštaitijos vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, įvertinusi UAB „Aukštaitijos vandenys“ planuojamas įgyvendinti investicijas ir faktines 2013 metų sąnaudas, nepripažino pagrįstomis beveik 455 tūkst. Eur sąnaudų, kaip būtinų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklai vykdyti, ir vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, suderino 1,40 Eur/m3(be PVM) geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinę kainą, t. y. 0,07 Eur/m³ mažesnę, palyginus su dabar galiojančia.

Pagal naujos redakcijos Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymą savivaldybių tarybos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas turi nustatyti iki 2015 m. lapkričio 1 d. Prieš tai vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkytojai šių paslaugų kainas suderina su Komisija. UAB „Aukštaitijos vandenys“ – pirmoji vandentvarkos įmonė, kuriai nustatytos bazinės paslaugų kainos.

Komisijos suderintos UAB „Aukštaitijos vandenys“ vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bazinės kainos įsigalios jas patvirtinus Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių taryboms.

Bazinės kainos nustatomos 3 metų laikotarpiui, jos bus perskaičiuojamos kiekvienais metais, pirmaisiais bazinių kainų galiojimo metais bus taikomos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos, lygios bazinėms kainoms.

Šiuo metu centralizuota geriamojo vandens tiekimo paslauga naudojasi apie 95,5 proc. Panevėžio miesto savivaldybės gyventojų (rajone – 67,7 proc. bendrovės aptarnaujamos teritorijos vartotojų), nuotekų tvarkymo paslauga – apie 95,7 proc. miesto ir 64,7 proc. rajono vartotojų. Beveik 100 proc. tiekiamo geriamojo vandens atitinka higienos normų reikalavimus, visos nuotekos išvalomos iki nustatytų kokybės rodiklių.

2013 m. UAB „Aukštaitijos vandenys“ į vandentvarkos ūkį investavo 2602 tūkst. Eur, iš jų ES parama sudaro 960 tūkst. Eur. Už šias lėšas buvo tęsiamos 2009 m. pradėtos Panevėžio dumblo apdorojimo įrenginių statybos, kurias planuojama užbaigti šių metų rudenį (bendra projekto vertė siekia 7231 tūkst. Eur, ES parama 5823 tūkst. Eur). Nuotekų dumblo džiovykloje bus apdorojamos Panevėžio miesto nuotekų valykloje susidarantis sausintas dumblas, atvežtinis sausintas dumblas iš Kupiškio bei tankintas dumblas iš Ramygalos ir Krekenavos nuotekų valyklų.

2014–2015 m. taip pat tęsiama vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Panevėžio mieste ir rajone (Garuckų k. (Ramygalos sen.), Ramygaloje ir Naujamiestyje) – iš viso šiems investicijų projektams skirta 1379 tūkst. Eur (ES parama sudaro 1172 tūkst. Eur).

2009–2014 metais prie centralizuotų vandens tiekimo tinklų prisijungė 2096 individualių namų vartotojai, prie nuotekų tinklų – 2253 individualių namų vartotojai (prie vandentiekio ir nuotekų tinklų prisijungti 1852 vartotojai).

Įgyvendinus vykdomus investicijų projektus, bus pastatytos 5 naujos nuotekų siurblinės, paklota apie 3,82 km vandentiekio ir apie 8,71 km nuotekų tinklų, sudaryta galimybė apie 118 gyventojų prisijungti prie centralizuotų vandentiekio tinklų ir apie 268 gyventojų prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, pagerės paslaugų kokybė Garuckų kaimo ir Ramygalos miestelio gyventojams: geriamasis vanduo atitiks saugos ir kokybės reikalavimus, 100 proc. nuotekų bus išvaloma iki nustatytų reikalavimų. Taip pat padidės geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų skverbtis: centralizuota geriamojo vandens tiekimo paslauga naudosis apie 95,6 proc. Panevėžio miesto savivaldybės gyventojų (rajone – 68,5 proc. vartotojų, gyvenančių bendrovės aptarnaujamoje teritorijoje), nuotekų tvarkymo paslaugomis – apie 95,9 proc. miesto ir 66,6 proc. rajono vartotojų.

Praėjusiais metais UAB „Aukštaitijos vandenys“ pardavė 5401 tūkst. m³ vandens ir priklauso II vandens tiekėjų grupei (paslaugų pardavimai nuo 1501 iki 7500 tūkst. m³ per metus).

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: