Mažosios kultūros sostinės jau prisistato visuomenei

Kartu su kitais devyniais Lietuvos kaimais ir miesteliais, paskelbtais 2016-ųjų mažosiomis kultūros sostinėmis, Miežiškiai prisistatė visuomenei Vilniuje vykusioje Tautų mugėje. Tradiciniame didžiuliame renginyje, į miesto centrą sukvietusiame minias žmonių, visos būsimosios kultūros sostinės surengė po koncertą, apie save pateikė gausios informacijos.

Mažųjų kultūros sostinių pristatymo renginiai Katedros aikštėje vyko visą savaitgalį. Šalia varpinės įrengtoje scenoje koncertavo iš įvairių Lietuvos vietovių suvažiavę mėgėjų meno kolektyvai ir svečiai, populiarūs atlikėjai. Greta pastatytoje didelėje palapinėje šiųmetė mažoji sostinė Naisiai ir dešimt kitų metų sostinių įkūrė nedidukus informacinius biurus: stalus nukrovė informaciniais leidiniais, nuotraukų albumais, vietos menininkų kūriniais, vaišėmis ir visiems susidomėjusiesiems pasakojo apie savo kaimus, miestelius.

Informaciją apie Miežiškius renginyje teikė gyventojų bendruomenės aktyvistės Angelina Andriušaitienė, Violeta Karklytė, Jūratė Tylienė ir Zita Žilytė, bendraujant su užsieniečiais vertėjavo Vilniuje gyvenanti miežiškietė Vaida Andriušaitytė. Moterys renginyje daugybę žmonių informavo apie miežiškiečių kultūrinę veiklą, savanorystės projektus. Jos džiaugėsi, kad vilniečiai ir sostinės svečiai buvo itin smalsūs – domėjosi, klausinėjo, prašė plačiau papasakoti apie Miežiškių kultūros centro kolektyvų pelnytas tris „Aukso paukštes“, apie Eglutės žaisliukų muziejų. Išgirsta ir siūlymų rengti bendrus projektus, derinti ateities susitikimai su kitų kultūros sostinių atstovais. Su miežiškietėmis bendravusi garsioji folkloro dainininkė Veronika Povilionienė, gavusi miežiškiečių vokalinių ansamblių kompaktinę plokštelę, išsakė norą kada nors kartu padainuoti. Operos dainininkas Vytautas Juozapaitis pažadėjo kitąmet Miežiškiuose surengti savo koncertą.

Nemenko susidomėjimo sulaukė V. Karklytės sukurta linkėjimų Miežiškiams knyga. Į ją savo linkėjimus surašė daug geranoriškų renginio lankytojų, tarp jų – ir minėtieji garbūs dainininkai, Kinijos ambasados atstovas, Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių judėjimo sumanytojas politikas, mecenatas, verslininkas Ramūnas Karbauskis.

Miežiškių kultūros centrui mažųjų sostinių pristatyme atstovavo pučiamųjų instrumentų orkestras „Ciongs“ (vadovas Albinas Šilkaitis). Muzikantai drauge su dainininkais Aušriumi Bartuliu ir Linu Švagždžiu atliko gražiausias savo repertuaro melodijas, populiarių dainų, kurios išjudino šventės publiką. Sulaukta nemažai komplimentų, kvietimų koncertuoti, padėkų už išskirtinį pasirodymą – miežiškiečiai vieninteliai pristatė tokio žanro kolektyvą.

Dalyvavimas reikšmingame renginyje – tik vienas iš šiuo metu miežiškiečius užgriuvusių darbų. Rengiama mažosios kultūros sostinės veiklos programa, kuriami informacinės kampanijos planai. Miežiškiečiai mielai priima idėjas, pasiūlymus, kokias veiklas derėtų įtraukti į sostinės metų programą, kaip 2016-uosius padaryti išskirtinius ne tik Miežiškiuose, bet ir visame Panevėžio rajone. Dalytis mintimis kviečiame elektroninio pašto adresu jursva@gmail.com, socialiniame tinkle „Facebook“ (Miežiškiai – mažoji kultūros sostinė), telefonu nr. 865666708.

 

Miežiškių kultūros centro meno vadovė Jurga Švagždienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: