Mechanikos inžinieriai šiandien: projektuoja ir automobilius, ir robotus

Mobilūs robotai, vėjo tunelis, irklavimo judesiu varomo dviračio, motorizuoto ledo grąžto, vandeniliu varomo automobilio įrenginio projektai – tai KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto Mechanikos inžinerijos magistrantūros studijų programos absolventų sukurtos inovacijos.

Universiteto parengtus aukštos kvalifikacijos specialistus, pasižyminčius kūrybiniu mąstymu, inovatyvumu, gebančius projektuoti ir valdyti naujausias informacines technologijas vertina ne tik Lietuvos, bet ir užsienio įmonės.

Tai, jog mechanikos inžineriją išmanančių specialistų poreikis darbo rinkoje auga patvirtina „Schmitz Cargobull Baltic“, „Metalistas LT“, „Norac“, „Klar Glass Lietuva“, „AQ Wiring Systems“, „SiWood“ ir kitos įmonės.

Projektuoja ir buičiai, ir pramonei

Pasak Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) Mechanikos inžinerijos studijų programos dėstytojo doc. dr. Dainiaus Vaičiulio, mechanikos inžinieriaus darbas yra visa, kad mus supa – kėdė, stalas, automobilis, tiltas.

Šiandien realizuoti kūrybines mintis ir palengvinti darbą inžinieriams leidžia ištobulintos kompiuterinės programos, įgalinusios suprojektuoti daugumą objektų – nuo buityje naudojamų kasdienių daiktų iki sudėtingiausių robotų, naudojamų pramonėje.

Mechanikos inžinieriaus darbas neapsiriboja viena sritimi, dažniausiai jam tenka dirbti ir tarpdisciplininiuose projektuose, kur reikia ir kitos specializacijos žinių, pavyzdžiui, chemijos, statybos, medicinos.

Pasitelkus informacines technologijas ir Universiteto paruoštų specialistų žinias įmonės gali surasti optimaliausius sprendimus pirminiuose gamybos etapuose, taip sumažinant galimų klaidų skaičių vėlesniuose gamybos procesuose, o tai leidžia gamintojams įgyti konkurencinį pranašumą.

Platus darbo pasirinkimas

Baigusieji KTU PTVF Mechanikos inžinerijos studijų programą save realizuoja įvairiose srityse: vadyboje, ekonomikoje, versle. Absolventai dirba technologais, projektuotojais, konstruktoriais, įmonių vadovais ar pradeda savo verslą.

Specialistai geba apskaičiuoti gaminio ekonomiškumą, pasirinkti medžiagas ir įrankius jo gamybai, optimizuoti ir valdyti visus gamybos procesus, sukurti naujus gaminius ar patobulinti jau esamus rinkoje. Mechanikos inžinierius įmonėje gali būti atsakingas už įrenginių priežiūrą ar naujų įrenginių kūrimą ir diegimą, visą gamybos technologiją.

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas yra ilgametis „Schmitz Cargobull Baltic“ partneris. Šioje įmonėje inžinieriais, konstruktoriais, gamybininkais ir vadovais dirba virš 30 KTU Panevėžio fakulteto absolventų. Įmonės atstovų vertinimu, tai aukštos kvalifikacijos, imlūs naujovėms, atsakingi specialistai. Kolegos Vokietijoje šiuos darbuotojus laiko lygiaverčiai partneriais.

Studentai pagamino vėjo tunelį

KTU Panevėžio fakulteto studentai, bendradarbiaudami su kitų disciplinų studentais, kuria mobilius robotus, taip išmokdami ir naujų programavimo kalbų. Baigiamiesiems darbams jie kuria piešiančius, atkartojančius vaizdą iš nuotraukos, laisvai judančius erdvėje ir valdomus per atstumą net iš kitos šalies, šokančius pagal muziką robotus. Taip pat buvo pagamintas robotas–judanti platforma, įgalinanti ant jos sėdinčiam žmogui mėgautis naujais potyriais stebint koncertą, filmą ar šokių pasirodymą.

Be robotų buvo suprojektuotas ir pagamintas vėjo tunelis, sukurti irklavimo judesiu varomo dviračio, motorizuoto ledo grąžto, vandeniliu varomo automobilio įrenginio projektai, patobulintos keturračio motociklo galimybės ir kiti.

Kuriamiems projektams realizuoti KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studentai naudojasi sparčios prototipų gamybos (angl. Rapid Prototyping) galimybėmis. Ši technologija leidžia sukurti įvairius gaminius nenaudojant jokių pjovimo įrankių, gaminys yra „užauginamas“. Pavyzdžiui, suprojektavus mobilaus roboto ranką kompiuterine programa, ji atspausdinama 3D spausdintuvo pagalba.

Į studijų procesą įtrauktas verslas

Darbdaviai nuolat pabrėžia, kad svarbiausia absolventui yra siekis tobulėti, o reikalingus įgūdžius jaunas specialistas gaus darbovietėje. Be žinių ir gebėjimo įsisavinti naują informaciją absolventui nemažiau svarbus kūrybinis mąstymas. Specialistai pastebi, kad be kūrybiškumo inžinieriaus darbas tampa ribotas.

Savo verslą įkūręs įmonės „Mertonas“ direktorius ir KTU PTVF absolventas Marius Aleksandravičius nevengia patirtimi pasidalinti su esamais studentais.

„Studijos man suteikė žinių, kurios leido pradėti nuosavą verslą ir sukurti naujų darbo vietų. Džiugu, kad absolventai visada laukiami Universitete su naujomis idėjomis, kurias galima perduoti naujajai studentų kartai“, – sakė M. Aleksandravičius.

KTU PTVF Mechanikos inžinerijos studijų programos absolventai taip pat sėkmingai dirba mašinų gamybos įmonėse, transporto, lengvosios pramonės, maisto pramonės, chemijos pramonės, medienos perdirbimo, įrangos projektavimo firmose bei kitų sričių kompanijose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: