Medienos krovinyje muitininkai aptiko milijono eurų vertės kontrabandą

Pasienyje su Baltarusija šios savaitės pradžioje vėl sulaikyta stambi cigarečių kontrabanda. Ją muitininkai aptiko, patikrinę į Lietuvą medieną gabenusį vilkiką. Paaiškėjo, kad tariamame lentų krovinyje kontrabandininkai įrengė slėptuves, kur pareigūnai rado 640 dėžių rūkalų, kurių vertė – daugiau nei milijonas eurų.

Naktį iš pirmadienio į antradienį (kovo 1 – 2 d.), apie 24 val., į Raigardo kelio postą krovininiu vilkiku atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo gabenantis 22 tonas lentų. Tačiau pareigūnams sukėlė įtarimų tiek pats krovinys (mediena – tradicinė priedanga cigarečių kontrabandai), tiek krovinio maršrutas – lentos turėjo būti tranzitu per Lietuvą gabenamos į Estiją.

Buvo nuspręsta lentas patikrinti rentgeno kontrolės sistema, tačiau Raigardo kelio poste tuo metu tam nebuvo galimybės, tad vilkikas su apsauga palydėtas į Medininkų pasienio kontrolės punktą. Peršvietus krovinį rentgenu, pareigūnų įtarimai tik sustiprėjo, tad medieną nuspręsta iškrauti detalaus patikrinimo vietoje – angare. Tuomet galutinai ir paaiškėjo, kad lentų krovinys tėra imitacija: viduje aptiktos slėptuvės, kur rasta 320 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“ „NZ“ ir „Minsk“. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 1,14 mln. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Nelegalios cigaretės ir vilkikas buvo sulaikyti, mašinos vairuotojas Vilniaus apylinkės teismo sprendimu suimtas mėnesiui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: