Menininkų poros tapybos parodoje – visa gyvenimo spalvų paletė

Gegužės 14 d. (ketvirtadienį) 17 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14, Panevėžys) – Skaidrės Butnoriutės ir Sauliaus Kruopio tapybos darbų parodos „Gyvenimas kartu“ atidarymas, susitikimas su autoriais.

Šiuo metu Vilniuje gyvenančių ir kuriančių menininkų Skaidrės ir Sauliaus Panevėžyje atidaromoje tapybos parodoje „Gyvenimas kartu“ – žvilgsnis į gyvenimą per spalvų, potėpių, simbolių prizmę.

„Gyvenimas. Kūryba. Šeima. Trys žodžiai, kurių eiliškumas kinta kasdien, nelygu kokia nuotaika tave aplanko, kokie rūpesčiai, darbai susikaupia. Tai taip persipynę ir vienodai svarbu, jog kartais galvoji, ar tik gyventi kūrybiškai šeimoje ir nėra didžiausia asmeninės kūrybos išraiška?“, į būsimus lankytojus kreipiasi parodos darbų autoriai.

Skaidrė Butnoriutė (g. 1971 m.) 1995 m. baigė Vilniaus dailės akademiją. 2002 m. tris mėnesius stažavosi pas prof. Kamal Kapūrą Indijoje. 2003 m. gavo K. Donelaičio draugijos stipendiją, surengta tapybos paroda Temperoje (Suomija). 2009 m. Liechtensteino dailės akademijos buvo pakviesta į vasaros menininkų akademiją Vaduz mieste, taip pat Davose (Šveicarija).

Surengusi personalinių parodų Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Indijoje. Nuo 1995 m. aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Drobės eksponuotos Italijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Rusijoje, Suomijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Indijoje, Čekijoje. Nuo 1995 m. dalyvauja tarptautiniuose tapybos pleneruose Lietuvoje ir užsienio šalyse.

Daugiau kaip 17 metų dirba pedagogės darbą su vaikais, jaunimu. Šiuo metu tapo, lieja akvarelę ir augina tris sūnus.

Parodoje eksponuoja tapybos kūrinius, kurie „gimė“ šalia namų ruošos, rūpinimosi šeima, kitų „nenusakomų lietuviškos gyvensenos staigmenų“. „Mano kūryba – tai praskaidrėjimai, kai spalvos ir teptukas gali nunešti toli toli, aukštai aukštai… Svarbu laiku ir „minkštai nutūpti“ atgal į buities rūpesčių verpetą… Parodoje pamatysite naujausius tapybos kūrinius ir sukurtus prieš 15 metų“, būsimą paroda pristato Skaidrė Butnoriutė.

Saulius Kruopis (g. 1960 m.) baigė 1980 m. Kauno St. Žuko taikomosios dailės technikume meninio apipavidalinimo ir meninės fotografijos studijas, 1987–1993 m. studijavo Valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija) tapybą. 1988–1991 m. menininkų grupės EA, vėliau „Geros blogybės“ narys.

Surengęs apie 100 personalinių tapybos ir meninės fotografijos parodų. Paskutinės jų eksponuotos Lietuvos miestų Vilniaus, Šiaulių, Molėtų, Juodkrantės galerijose, užsienio šalių Latvijos, Indijos, Estijos galerijose. Nuo 1979 m. dalyvavo virš 370 grupinių parodų.

2000 m. jam suteikta Neringos miesto premija už dešimtmetį organizuojamus tarptautinius tapybos plenerus Nidoje. 2011 m. Neringos savivaldybė menininką apdovanojo „Neringos miesto penkiasdešimtmečio jubiliejaus“ atminimo medaliu, 2014 m. „Neringos savivaldybės garbės ženklai“ už nuopelnus garsinant Neringą. 2014 m. apdovanotas Jurgio Matulaičio medaliu už tarptautinio tapybos plenero „Prisikėlimo šviesa“ organizavimą.

Saulius Kruopis pasakoja, kad ilgai galvojo, kokias drobes atrinkti ir atvežti į Panevėžį, rinko geriausias, iš „auksinio fondo“. Tai keli žmonos Skaidrės portretai, tapybos kūriniai, kuriuose vaizduojamas poetas Pranas Vaičaitis su sužadėtine, kelios drobės iš Tolminkiemio, tapytos K. Donelaičiui skirtame plenere, taip pat Nidoje bei Juodkrantėje tapytos drobės.

Keturis metus iš eilės S. Krupis kuravo tapybos plenerus „Po mūzų sparnais“ Paberžėje. Panevėžyje atidaromoje parodoje bus nutapytų Paberžės bažnyčios darbų, drobė „Du titanai“, kurioje – Tėvas Stanislovas ir 1863 m. sukilimo vadas Antanas Mackevičius. Taip pat 2014 m. vykusiame Kauno „Prisikėlimo šviesos“ plenere nutapytas triptikas, šiai parodai mielai paskolintas Kauno arkikatedros bazilikos.

Veiks iki rugpjūčio 31 d.

 

Vilija Stokienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: