Meras į naująją pirtį atsinešė iš piketuotojų gautą vantą

Pirmadienio popietę Ukmergėje atidaryta nauja viešoji pirtis. Ji įrengta Klaipėdos g. 5a esančiose UAB ,,Ukmergės šiluma“ katilinės nenaudojamose patalpose. Pirties įrengimas atsiėjo beveik 115 tūkst. eurų biudžeto lėšų. Jos paslaugas ukmergiškiams teiks rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Pirmieji naujos pirties malonumus išbandė rajono valdžios atstovai. Meras Rolandas Janickas atsinešė jam balandį prie savivaldybės vykusio pirties mėgėjų piketo metu įteikta vanta…

Naujos pirties Ukmergėje prireikė, kai nuo birželio buvo uždaryta Gruodžio 17-osios gatvėje buvusi ir kelis dešimtmečius veikusi UAB „Ukmergės paslauga“ viešoji pirtis.

Nuo 2008 metų šios privačios bendrovės patalpas nuomojo ir jose esančią pirtį eksploatavo UAB „Ukmergės butų ūkis“. Pastaruosius kelis sezonus vasarą pirtis buvo uždaroma, o rudenį jos veikla vėl atnaujinama. Taip elgtis UAB „Ukmergės butų ūkis“ vertė patiriami nuostoliai. Rajono Taryba ne kartą svarstė „pirties klausimą“, ieškojo sprendimų, tačiau jie nebuvo priimti.

UAB „Ukmergės butų ūkis“ sutartis dėl Gruodžio 17-osios gatvėje esančių patalpų nuomos buvo sudaryta iki 2015 metų gruodžio 31 dienos. Tačiau ji buvo nutraukta pusmečiu anksčiau. Tokio sprendimo motyvas – pirties veikla bendrovei yra nuostolinga, rajono savivaldybė neskiria finansavimo pirties ir dušo paslaugų kompensavimui.

Gegužę žinia apie uždaromą pirtį ypač papiktino miesto gyventojus, kurie savaitgaliais buvo įpratę ateiti čia praustis. Būrelis žmonių prie savivaldybės surengė piketą ir susitiko pasikalbėti su meru. Rajono vadovas pripažino, kad pirties klausimas keliamas ne pirmą kartą, tačiau iš esmės nebuvo išspręstas. Jo manymu, sprendimas patalpas pirčiai nuomoti nebuvo geriausia išeitis: „Nuomojamos patalpos – per didelės, jų šildymo, išlaikymo kaštai dideli, o žmonių praustis ateina nedaug. Toks objektas nuostolingas, todėl turime rasti kitą išeitį.“

Rajono meras gegužės 28 dienos potvarkiu sudarė darbo grupę pirties paslaugų teikimo klausimui spręsti. Šį klausimą nagrinėjo ir 2011 metais sudaryta darbo grupė. Prieš trejus metus ji buvo priėjusi išvados, kad tinkamiausios pirties įrengimui yra Klaipėdos g. katilinėje Nr. 2 esančios patalpos. Dabartinė darbo grupė nagrinėjo pirties įrengimo variantus ,,Šilo“ pagrindinės mokyklos baseine ir UAB ,,Ukmergės šiluma“ katilinėje Nr. 2 (Klaipėdos g. 5a). Prieita prie išvados, kad geriausia vieta įrengti pirtį būtų UAB ,,Ukmergės šiluma“ katilinės nenaudojamose, buvusiose katilinės darbuotojų buitinėse patalpose.

Rugpjūčio 27 dieną Savivaldybės taryba pavedė Visuomenės sveikatos biurui teikti pirties paslaugas. Taip pat jos įrengimo išlaidoms skyrė 50 tūkst. eurų ir pažymėjo, jog lėšų dar bus skirta tikslinant 2015 metų savivaldybės biudžetą.

Naująją Ukmergės pirtį daugiau nei du dešimtmečius nenaudojamose šilumos tiekimo įmonės patalpose įrengė UAB „Baltukmės statyba“. Jos direktorius Alvydas Pelakauskas sakė, kad tai nebuvo eilinis objektas.

„Kai tik pradėjome dirbti, nuolat sulaukdavome gyventojų. Jie atėję domėjosi, kaip vyksta darbai, kaskart pasiteiraudavo, ar pirtis bus gruodį baigta“.

Vadovas neslėpė, kad statybininkams dirbti teko labai sparčiai. Tuo labiau kad kai kuriuos procesus sunkino nepalankios gamtinės sąlygos, teko patalpas papildomai džiovinti.

Per tris mėnesius 100 kvadratinių metrų patalpose įrengta garinė pirtis, kurioje sumontuotas galingas katilas, turintis papildomo garo padavimo funkciją, taip pat yra erdvi prausimosi, persirengimo patalpa. Norintieji galės praustis trijuose dušuose. Taip pat naujoje pirtyje yra patalpos ir bus galimybė teikti masažo bei kir-pyklos paslaugas.

Pirties atidarymo metu meras R. Janickas pasidžiaugė, kad pavyko ištesėti gyventojams duotą žodį ir prieš šventes juos pakviesti į šiuolaikišką pirtį. Naujas patalpas pašventinus Švč. Trejybės parapijos klebonui Šarūnui Petrauskui šeimininkai pakvietė susirinkusiuosius išbandyti pirtį. Šiai pagundai neatsispyrė tik meras, rajono administracijos direktorius Stasys Jackūnas ir Tarybos nariai Valdas Petronis bei Andrius Lyška. R. Janickas vanojosi jam piketavusių ukmergiškių įteikta, kad nepamirštų pažado įrengti mieste viešąją pirtį, vanta.

 

Loreta EŽERSKYTĖ

gimtoji_zeme


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: