Meras R. Račkauskas susitiko su savanoriais

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas priėmė KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadą, pulkininką leitenantą Andrių Mickų. Aptartos Savivaldybės, atskirų įstaigų, organizacijų, karių savanorių bendradarbiavimo perspektyvos.

Vadas supažindino merą su pagrindinėmis rinktinės funkcijomis – parengti rinktinės karius Lietuvos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, teikti pagalbą kitoms valstybėms ir savivaldybių institucijoms.

„Savivaldybė visada yra pasirengusi ištiesti pagalbos ranką kariams savanoriams, suinteresuota kuo glaudžiau bendradarbiauti. Visada dalyvausime jūsų organizuojamuose mokymuose. Šiuo neramiu laiku visi turime būti budrūs ir žinoti, ką daryti pavojaus akimirką“, – sakė meras R. Račkauskas.

Plk. ltn. A. Mickus pabrėžė, kad pastaruoju metu ypač aktyvinamas bendradarbiavimas ir darbas su miesto bei regiono jaunimu, visuomene. Supažindinama su ginkluote, technika ir ekipuote, parodomaisiais koviniais veiksmais.

Šiuo metu Vyčio apygardos 5-ąją rinktinę sudaro štabas, štabo ir aptarnavimo kuopa bei 8 pėstininkų kuopos Panevėžio, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Anykščių, Utenos ir Zarasų miestuose. Rinktinėje tarnauja apie 900 karių. Daugelis įgijo patirties tarptautinėse pratybose bei operacijose.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: