Metų knygos rinkimai – didelė šventė kiekvienam skaitytojui

Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos bibliotekininkės, sužinojusios, kokios gi knygos dalyvaus Metų knygos rinkimuose, visoms pradinėms klasėms padarė plakatus su knygų viršeliais ir iškeliavo į klases supažindinti su jomis. Vaikai prisiminė praėjusiais metais dalyvavusias knygas, balsavimą, laimėtoją ir kūrybinius skaitymus, kurie vyko mokyklos skaitykloje. Apie visa tai pasikalbėję sutarėme, kad ir vėl susitiksime skaitykloje, kai tik paruošime kūrybinių skaitymų pamokas.

Pažintį su Metų knygomis pradėjome nuo Aušros Kiudulaitės knygos „Maksas ir 92 musės“. Mokiniai klausėsi garsiai skaitomo teksto, o tada atliko įvairias užduotis analizuodami iliustracijas, kurios šioje knygoje tarsi sukuria dar vieną istoriją. Taip pat mokėsi ir musių kalbos, kuria kalba naujosios Makso draugės. Šiuose kūrybiniuose skaitymuose dalyvavo 13 klasių, o dvi klasės džiaugėsi dar ir kūrybinėmis dirbtuvėmis su pačia autore. Šį prizą Panevėžio „Vyturio“ progimnazija laimėjo Facebook konkurse. Kūrybinių dirbtuvių metu mokiniai sužinojo, kad iliustracijas knygoms autorė kuria naudodama ne teptuką ir dažus, o žirkles. Vyturiečiai taip pat išbandė šią techniką ir surengė tikrų tikriausią musių paradą.

Rudenį palydėjome su Maksu ir jo šauniosiomis musėmis, na o žiemą pradėjome draugaudami su kamane iš Vainiaus Bako eilėraščių knygos „Ką manė kamanė“. Mokiniai ne tik atidžiai klausėsi eilėraščių, bet ir žaidė detektyvų žaidimą – ieškojo paslėptų žodžių, galvojo eilėraščio pavadinimą matydami tik iliustraciją. Prasidėjus nuotoliniam mokymui, bibliotekininkės kūrybinius skaitymus pritaikė ir tokiu būdu vykstančioms pamokoms. Šiose pamokose dalyvavo 14 klasių.

Susipažinti su Monikos Vaicenavičienės knyga „Kas yra upė?“ panoro 14 klasių. Ši knyga vyturiečiams pasirodė labai naudinga ir įdomi. Bibliotekininkės pasakojo knygos sukūrimo istoriją, pristatė apdovanojimus. Kartu su mokiniais analizavo knygos puslapius, kurie pakerėjo mokinius savo kūrybiškumu. Mokiniai sužinojo naujų upių pavadinimų, įvairių faktų apie upes, taip pat skaičiavo upių ilgius, žuvų rūšis, kūrė savo knygos skyrių pavadinimus, žaidė Kahoot žaidimą. Ir vis bandė atsakyti į klausimą, kas gi yra upė?

Vasario mėnesį, kai sulaukėme tokios seniai nematytos gilios baltos žiemos, atėjo pats tinkamiausias laikas susitikti su Selemono Paltanavičiaus knygos „Sniego žmogelių žiema“ veikėjais. Pasiklausyti linksmų istorijų ir pažaisti žaidimą „Taip ir ne“ su bibliotekininkėmis nuotoliniu būdu susitiko 15 klasių. Sniego žmogeliai visiems mokiniams kėlė šypseną ir šildė širdį.

Tradicinį Metų knygų rinkimų protų mūšį šiemet pakeitė Kahoot viktorina, kurioje savo jėgas išbandė 4 klasės.

Nors viskas vyko kiek kitaip nei įprastai, emocijos ir nuotaika buvo pati geriausia. Kitaip ir būti negali, juk Metų knygos rinkimai – tai didelė šventė kiekvienam skaitytojui.

Mokyklos bibliotekininkės Raimonda ir Donalda


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: