Panevėžio savivaldybės nuotr.

Miesto įmonėms, remiančioms sporto, kultūros ir mokslo veiklas suteiktos mokesčių lengvatos

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė taikyti valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą juridiniams asmenims, 2022 metais mieste rėmusiems sporto, kultūros ir mokslo veiklas.

„Jau penktus metus verslo subjektams, suteikusiems paramą organizacijoms, Panevėžio mieste vykdančioms kultūros, sporto ir mokslo veiklas, proporcingai taikome mokesčių lengvatas. Džiaugiamės, kad mūsų siekis stiprinti verslo bei viešojo sektoriaus bendradarbiavimą sulaukia palaikymo. Matome, kad stiprėja skirtingų mieste veikiančių sektorių bendrystė, skatinamas verslo įmonių įsitraukimas į miesto kultūrinį ir sporto gyvenimą“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

2022 m. paramą sporto, kultūros ar mokslo veikloms skyrė: UAB „Tepalita“, „Eismo valdymo sistemos“, „Kalnapilio-Tauro grupė“, „Naftėnas“, „Panevėžio pramonės parkas“, „Autalis“, „Vaikoma“, „Igis“, „Alvas“, „Serpantinas“, „Kredora“, „Kauptė“, „Postline“, „Autecha“, „Aukštaitijos vandenys“, „Gamafondas“, AB „Lietkabelis“, „Pieno žvaigždės“, „Panevėžio statybos trestas“, „Panevėžio energija“, R. Pelanio įmonė. Šių įmonių skirtos lėšos sudarė virš 315 tūkst. Eur paramos gavėjų vykdomoms įvairioms sporto, kultūros ir mokslo veikloms. Už tai joms pritaikyta virš 62 tūkst. Eur lengvatų – apie 52 tūkst. Eur nekilnojamojo turto mokesčio bei apie 10 tūkst. Eur žemės ir valstybinės žemės nuomos lengvatų.

Atkreipiame dėmesį į galiojančią tvarką: paramos teikėjui taikomų mokesčių lengvatų dydis – iki 50 proc. nuo per einamuosius metus paramai skirtos sumos, bet ne daugiau kaip paramos teikėjui už einamuosius metus apskaičiuotų mokesčių sumos. Mokesčių lengvatos yra taikomos tik einamaisiais metais apskaičiuotiems mokesčiams.

Mokesčių lengvatos suteikiamos, jeigu paramos teikėjas sudarė paramos teikimo sutartį su vienu ar keletu paramos gavėjų ir paramos sutartyje nurodė šalių rekvizitus, atsakingus asmenis,  veiklas, kurioms skiriama parama, sumą, paramos dalyką.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: