Miesto savivaldybė primena, kad įrengiant išorines reklamas būtina laikytis taisyklių

Kasdieniame mūsų gyvenime reklamos yra visur – televizijoje, radijuje, laikraščiuose, internete,  stenduose, parduotuvėse bei kitose viešose erdvėse, tačiau ji vartotoją turi pasiekti tik įstatymo leidžiamais būdais. Išorinei reklamai rengti – ant stendų, skydų, stulpų, vitrinų, pastatų sienų, langų, durų, laikinųjų statinių, transporto priemonių ir pan. – mieste leidimus išduodantis Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyrius primena, kad  ne bet kuriai išorinei reklamai reikia leidimo, tačiau privaloma laikytis reikalavimų.

Projektuojant, įrengiant ir skleidžiant išorinę reklamą, privaloma laikytis Reklamos įstatymo reikalavimų, vadovautis Išorinės reklamos įrengimo taisyklėmis, taip pat valstybinės kalbos vartojimo ir taisyklingumo reikalavimus rašytinėje informacijoje nustatančiais teisės aktais.

Norint gauti leidimą mieste įrengti reklamą – pakabinti iškabą, reklaminį stendą ir pan., reikia parengti išorinės reklamos projektą ir kreiptis į Teritorijų planavimo ir architektūros skyrių. Išorinės reklamos leidimo turėtojas privalo užtikrinti, kad reklama būtų tvarkinga, nesugadinta, įrengta pagal leidime nurodytą išorinės reklamos įrengimo projektą. Pasibaigus leidimo galiojimo terminui ar jį panaikinus būtina nukabinti reklamą ir sutvarkyti aplinką. Leidimas reklamai gali būti suteikiamas iki 10 metų. Viešai prieinamą informaciją apie reklamos leidimų būklę galima rasti ČIA. Daugiau informacijos rasite www.panevezys.lt – Paslaugos – Verslo licencijos ir leidimai.

Kada nereikia leidimo? Vis dėlto ne visada įrengti išorinei reklamai reikalingas leidimas. Jo nereikia kai: 1) reklamos pateikimo priemonės yra nekilnojamojo turto registre įregistruotame statinyje su stogu ir galinėmis sienomis ar be sienų ir ant šių reklamos pateikimo priemonių pateikiama reklama yra susijusi su šiame statinyje vykdoma veikla; 2) reklamos pateikimo priemonės yra patalpose, tačiau reklama yra matoma iš lauko pusės; 3) išorinė reklama pateikiama ant transporto priemonės, kuri įrengta kaip prekių pardavimo vieta arba naudojama pagal jos tiesioginę paskirtį žmonėms ir (arba) kroviniams vežti, išskyrus atvejus, kai ant transporto priemonės įrengiama speciali reklamos pateikimo priemonė ir ant jos pateikiama išorinė reklama; 4) iškaba turi būti įrengiama pagal Lietuvos Respublikos notariato įstatymu, Lietuvos Respublikos antstolių įstatymu įgaliotos institucijos patvirtintą formą; 5) įrengiama ne didesnio kaip 0,3 kv. m ploto iškaba; 6) įrengiama Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatytus reikalavimus atitinkanti iškaba, ant kurios ar kurioje pateikiamas tik reklamos davėjo pavadinimas ir (arba) vardas, pavardė arba reklamos davėjo prekybos ar paslaugų teikimo vietos pavadinimas, arba parduodamų prekių ar teikiamų paslaugų pavadinimas ir (arba) darbo laikas.

Išorinės reklamos reikalavimų laikymąsi kontroliuoja savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius (dėl leidimų) ir kalbos tvarkytojas (dėl kalbos). Primename, kad už Reklamos įstatymo reikalavimų nesilaikymą fiziniams asmenims yra nustatyta administracinė atsakomybė, nustačius pažeidimus gali būti skirta bauda nuo 300 iki 3000 Eur.

 

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: