Miestui pynė įvairiatautę kultūrų pynę

Tarptautinio folkloro festivalio „Lingaudala“ šeštadienio vakaro renginiai prasidėjo senovinių automobilių paradu bei atidarymo koncertu „Kupiškio miestas vienodai ištiestas…“ centrinėje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje. Koncertas buvo skirtas Etnografinių regionų metams ir 535-ajai Kupiškio vardo paminėjimo pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose sukakčiai. Buvo pinamas simbolinis vardinių vainikas – įvairiatautė kultūrų pynė. Ją Kupiškiui dovanojo visi festivalio dalyviai – ir kupiškėnai, ir svečiai.

Automobilių parade – senoviška technika

Didelio miestelėnų ir svečių susidomėjimo sulaukė senovinių automobilių paradas. Ties kultūros centru senovinės technikos klubas „Klasika“ pristatė automobilių kolekciją. Daugeliui rūpėjo apžiūrėti darnia vora išsirikiavusias mašinas, ne vienas norėjo ir turėjo progą įsiamžinti prie unikalios senoviškos technikos.

Nuo kultūros centro spalvinga ir daininga festivalyje dalyvaujančių kolektyvų eisena pajudėjo į miesto aikštę. Plojimais visus sutiko gausiai į festivalio atidarymo koncertą susirinkę kupiškėnai.

Gražiausi žodžiai Tėvynei

Dalyviams išsirikiavus prie scenos, nuskambėjo festivalio „Lingaudala“ šaukinys ir ragų sutartinė, atliekama „Vijūnytės“ ragų pūtėjų. „Namai, gimtinė, tėviškė, tėvonija ir galiausiai – Tėvynė. Kiek gražių žodžių turime savo kalboje pavadinti tam vieninteliam žemės lopinėliui, su kuriuo mus sieja kraujo ryšys, kalbos erdvė, istorinė atmintis, kultūra. Kas bepasakys, kada ir kas mūsų miestą pusiau dalinančią upę pavadino Kupa, o jo slėniuose įsikūrusių žmonių namus – Kupiškiu. Duotas vardas pateisino savyje slypinčią galią – miestas plėtėsi, žmonių gyvenimai kupėjo ir štai šiemet minime 535-ąsias metines, kai mūsų miesto vardas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose“, – kalbėjo jaunieji koncerto vedėjai kupiškėnai Živilė Šeškutė ir Edvinas Mikėnas. Būtent šiai sukakčiai ir Etnografinių regionų metams ir buvo skirtas šis devintasis tarptautinis folkloro festivalis „Lingaudala“.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse”

 

Jurgita BANIONIENĖ

kupiskenu_mintys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: