Miežiškių mėgėjų teatrui iškilmingai įteikta „Aukso paukštė” (nuotraukos)

Pakilios emocijos, perpildyta žiūrovų salė, daugybė nuoširdžių sveikinimų, nematyta gausybė gėlių – tokiais gražiais akcentais džiugino Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatrui skirtos „Aukso paukštės“ sutiktuvės.

Smagią šventę kovo 3 d., penktadienį, miežiškėnai surengė Panevėžio muzikiniame teatre – savo kultūros centro nedidukėje salėje, mažytėje scenoje niekaip nebūtų tilpę. Pasižiūrėti spektaklio ir apdovanojimo ceremonijos, pasveikinti artistų susirinko maždaug penki šimtai žiūrovų. Nemenkas būrys žmonių kopė ir į sceną – spektaklyje „Iš miežiškėnų pasakų, prisiminimų ir sapnų“ (scenarijaus autorė ir režisierė Jurga Švagždienė) vaidina, dainuoja, groja, šoka beveik pusšimtis artistų.

Miežiškių kultūros centro kolektyvas į smagią šventinę atmosferą žiūrovus įsuko dar teatro fojė – čia ateinančiuosius pasitiko muzikantai, triukšmingos riestainių ir „kermošinių“ saldainių pardavėjos. Gerų emocijų nestigo ir vyksmui persikėlus į salę – publika itin šiltai reagavo į pirmąsyk Panevėžyje pristatytą spektaklį: tai prapliupdavo juoku, tai dainas palydėdavo aplodismentais, o spektakliui pasibaigus artistus nudžiugino plodama atsistojusi.

Griausmingos ovacijos lydėjo ir apdovanojimo ceremoniją: tiek teatro artistus, tiek žiūrovus nudžiugino „Aukso paukštę“ įteikusios Lietuvos nacionalinio kultūros centro Teatro poskyrio vadovės Irenos Maciulevičienės miežiškėnams skirti geri žodžiai. Viešnia prisiminė, kad Miežiškių mėgėjų teatras buvo puikus ir anksčiau, o pernai ekspertus tiesiog nustebino nauju požiūriu į scenos meną, gebėjimu didžiuotis savo kraštu, savo žmonėmis, puoselėti savo tarmę.

I. Maciulevičienė Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatro vadovei Jurgai Švagždienei įteikė ne tik „Aukso paukštę“, bet ir geriausio 2016 m. šalies mėgėjų teatro ir vadovo statusą įtvirtinantį diplomą, Kultūros ministrės padėką.

Padėkų, gėlių, dovanų teatrui ir vadovei šventėje teko priimti tikrą gausybę. Garbaus apdovanojimo proga miežiškėnus sveikino Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis ir mero pavaduotojas Antanas Pocius, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Remigijus Vilys, Tarybos nariai Rimantas Trota, Jūratė Januškienė.

Visą glėbį pavasarinių gėlių artistams dovanojo ir gerų žodžių negailėjo Seimo narė Guoda Burokienė, tradicijos dosniai apdovanoti bičiulius nesulaužė nuolatiniai Miežiškių kultūros centro rėmėjai „Radviliškių duonos kepyklos“ šeimininkai Audronė ir Albinas Kisieliai. Su gėlių puokštėmis ir gražiais linkėjimais į sveikintojų eilę rikiavosi Miežiškių seniūnijos, mokyklos, bendruomenės atstovai. Pakvietus į sceną teatro artistų bičiulius, gimines, šeimos narius nuo kėdžių pakilo kone pusė žiūrovų – gėlių, sveikinimų, šiltų apkabinimų užteko kiekvienam teatro dalyviui.

„Aukso paukštė“ – nemenko šventinio šurmulio nusipelnantis apdovanojimas. Tai aukščiausias mėgėjų meno kolektyvų įvertinimas Lietuvoje, kuriuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų neprofesionalius kolektyvus. „Aukso paukštės“ – tai kolektyvų ir jų vadovų įvertinimas už reikšmingą, aktyvią, kūrybišką, novatorišką pastarųjų metų veiklą, mėgėjų meno puoselėjimą.

„Aukso paukštė“ geriausiu suaugusiųjų mėgėjų teatru ir vadovu pripažintam Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatrui ir vadovei Jurgai Švagždienei – ne vienintelis toks svarus apdovanojimas, pelnytas miežiškėnų. Vietos kultūros centre jis – jau ketvirtas. Anksčiau „Aukso paukštes“ yra gavę folkloro ansamblis „Ringis“ ir vadovė Valerija Bartulienė, liaudiškos muzikos kapela „Ratasai“ ir vadovas Raimondas Grikšelis, moterų vokalinis ansamblis „Raskila“ ir vadovė Lina Kairytė.

Miežiškių kultūros centro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: