„Migruojantys paukščiai“ aplankė Kupiškį

Liepos 30 dieną, ketvirtadienį, į diskusiją, kas yra pilietiškumas, kupiškėnus pakvietė pasaulio lietuvių kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“. Kupiškio etnografijos muziejuje susirinkusiems miesto gyventojams projekto dalyviai pristatė idėjas, kaip pilietiškumas galėtų skleistis Kupiškio erdvėje.

„Šiais metais pasirinkome pilietiškumo temą, kurią diskusijų metu stengėmės aktualizuoti esamai erdvei, – pasakojo projekto idėjos autorė Jolanta Rimkutė. – Mums kaip kūrėjams buvo svarbu tuo, ką atradome, išgryninome, pasidalinti su kupiškėnais. Renginio metu matėme, kad idėjos, gimusios gvildedant pilietiškumo temą, svarbios ne tik mums, bet ir erdvės, kurioje jas kūrėme, žmonėms. Tikimės, kad dalis jų liks ir prigis Kupiškyje“.

Renginyje kupiškėnų tarmės grožį atskleidė Šepetos mokyklos dramos būrelio jaunimas, po jo į dainuojamosios poezijos koncertą  pakvietė bardas ir ankstesnių „Migruojančių paukščių“ dalyvis Mindaugas Valiukas.

Atkeliaudami į Kupiškį „Migruojantys paukščiai“ taip pat atsivežė parodą apie pasaulio lietuvius „Lietuviais esame mes gimę“, kuri pasiliks mieste ir jiems „išskridus“: veiks Kupiškio etnografijos muziejuje dar porą savaičių. „Parodos tikslas – aplankyti Lietuvos žmones juos supažindinant su užsienio lietuvių politine kova antrojoje XX a. pusėje dėl Lietuvos okupacijos nepripažinimo bet parodyti Pasaulio lietuvių bendruomenės atliktus darbus globaliojoje Lietuvoje ir šios organizacijos įnašą ugdant ir išlaikant išvykusiųjų lietuvių atsivežtą identitetą jų pasirinktoje svečioje šalyje“, – pasakojo parodos kuratorius ir „Migruojančių paukščių“ dalyvis Leonas Narbutis.

Kūrybinės „Migruojančių paukščių“ dirbtuvės vyksta nuo 2007 metų, o jose dalyvauja lietuviai kūrėjai iš viso pasaulio, kurie atstovauja skirtingas sritis – architektūrą, poeziją, istoriją ir t.t. Projektas lankėsi Ventės rage, Birštone, Anykščiuose, Kaune, Telšiuose, Puvočiuose, Lentvaryje bei Vilniuje. Kiekvienais metais keičiasi projekto tema ir vieta, tačiau išlieka pagrindinis siekis – į diskusijas įtraukti ne Lietuvoje gyvenančius arba emigracijos patirtį turinčius kūrėjus bei vietos bendruomenės narius.

Projektą „Migruojantys paukščiai“ organizuoja VŠĮ „LT Identity“. Pagrindinis projekto rėmėjas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, programa „Globali Lietuva“.

Daugiau apie projektą www.migruojantyspauksciai.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: