Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų.

Į tokią kelionę galima leistis ir spontaniškai. Tereikia išsirinkti kelionės tikslą, šokti į autobusą ir leistis atradimų keliu. O kad išsirinkti tikslą būtų lengviau, „Lux Express“ siūlo tris kryptis skirtingo amžiaus mokiniams.

Mažųjų Ryga

Kelionei su ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokiniais puikus pasirinkimas yra Ryga. Nuvykti skirtas laikas vaikų neišvargins, o įspūdžiai, kuriuos parsiveš, neišblės dar ilgai.

„Ryga – viena populiariausių krypčių šeimoms su mažais vaikais. Kelionė vaikų neišvargina ir jie atvyksta pasirengę nerti į Rygos siūlomas pramogas. Mes rekomenduojame kelionę į Latvijos sostinę suderinti su Rygos Cirko pasirodymų tvarkaraščiu. Tai visai nesunku padaryti, nes šaltuoju metų laiku pasirodymai vyksta dažnai, o vien mūsų autobusai į Rygą išvyksta kasdien net 9 kartus“, – sako Hannes Saarpuu, „Lux Express Group“ generalinis direktorius.

Legendinis Rygos cirkas, veikiantis jau per 120 metų, įsikūręs unikaliame istoriniame pastate pačiame Rygos centre. Čia kvapą gniaužiančius triukus rodo akrobatai ir oro gimnastai, vyksta dresuotų žvėrių pasirodymai, vaikus ir jų tėvelius linksmina klounai.

Vaikams atvykus į Rygą, būtina aplankyti ir saldainių fabriką. „Laima“ šokolado gamykloje atsidariusiame šokolado muziejuje galima ne tik paragauti garsiojo šokoladinio gėrimo ir parsivežti skaniausių rūšių saldainių lauktuvėms, bet ir patiems pagaminti šokolado plytelę ar nufilmuoti saldžius linkėjimus draugams.

Išalkus geriausia vieta pasistiprinti su vaikais – „Lido“ centras. Čia vaikai ne tik pavalgys, bet ir ras įvairiausių pramogų.

Paaugliams – pintis su mokslo stebuklais Budapešte

Ideali vieta kiek vyresniems vaikams prasmingai praleisti kelias rudens atostogų dienas – Budapeštas. Vengrijos sostinėje veikia pirmoji interaktyvi paroda – Mokslo stebuklų centras (CSOPA). Lankytojus jis priima jau virš 20 metų ir siūlo daugiau nei 100 įvairiausių veiklų. Mokslo stebuklų centre veiklos užtenka visai dienai. Tai ne muziejus, o 1700 kv. metrų ploto žaidimų erdvė. Būtent per žaidimus ir įvairias instaliacijas jaunieji mokiniai supažindinami su fizikos fenomenais, pamato jaudinančius eksperimentus, patiria 4D pojūčius. Beje, čia veiklos ras kartu į kelionę vykstantys mažesnieji broliukai ar sesutės.

Kitas nepamirštamas potyris prieš paliekant Budapeštą – pasivaikščiojimas Budos pilies urvų labirintu. Budapešto rūmų teritorijoje 16 m gylyje esančių urvų lubos ir sienos skaičiuoja jau pusę milijono metų. Į keturis mažesnius labirintus suskirstytuose urvuose galima rasti kavinę ir restoraną, parodų salę. Nuotykių ištroškusiems keliautojams geriausia diena aplankyti urvus – sekmadienis, mat sekmadieniais labirintuose vyksta lobių paieška.

Jaunimui – nuotykiai vaiduoklių namuose Prahoje

Praha garsėja savo istoriniu ir architektūriniu paveldu, tačiau juo sudominsi retą jaunuolį. Ir visgi tai gali būti puiki rudens atostogų kryptis laisviems, nesuvaržytiems, paskutinius mokslo metus skaičiuojantiems jaunuoliams. Čia jie gali atskleisti ir savo menišką prigimtį, už kurią kitose šalyse yra baudžiama – piešti grafičius. Tiesa, ne bet kur, tam yra specialiai skirta vieta – Džono Lenono siena, ant kurios galima įsiamžinti palikus savo žinutę. Kadaise buvusi tiesiog paprasta siena, 1980 m. ji suteikė erdvę antikomunistiniams pareiškimams, meilės žinutėms ir hipiško stiliaus piešiniams. Siena daug kartų buvo perdažyta, tarsi baltas lapas atsiverdavusi naujiems grafičiams. Prie jos fotografuotis ar palikti savo žinutes mėgsta tiek vietiniai, tiek ir turistai.

Nuotykių ir detektyvų mėgėjai Prahoje gali aplankyti net keletą skirtingos koncepcijos „Kambarių“, įsikūrusių Prahos centre. Tai puiki pramoga kartu keliaujančių draugų grupei. Tereikia pasirinkti, ar norite pabėgti iš viduramžių požemių, ar išnarplioti vaiduoklių namo paslaptis, ar išgelbėti pasaulį nuo plauojamos programišių atakos, ir leistis į mįslių ir paslapčių kupiną nuotykį.

Smaližiams privalu aplankyti jaukią, šokoladu kvepiančią šeimos kavinę „Choco Café“. Joje galima paragauti 50 skirtingų egzotiškų ir tradicinių skonių šokoladų. Puiki vieta aptarti ką tik patirtus nuotykius paslapčių ir mįslių kambaryje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: