Molėtų rajone dingęs senolis surastas iš pasieniečių sraigtasparnio

Pasieniečių sraigtasparnio pilotai Molėtų rajone surado pradingusį ir visą šeštadienio naktį artimųjų ieškotą senolį. Į kūno šilumą reaguojančiu termovizoriumi teritoriją žvalgę pasieniečiai vyrą aptiko piktžolėmis apžėlusioje dauboje, už puskilometrio nuo jo namų.

Sekmadienį ryte į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinės pareigūnus kreipėsi kolegos iš Policijos departamento, kurie paprašė pagalbos ieškant šeštadienį vakarop iš namų Molėtų rajono Kaniūkų kaime išėjusio ir dingusio 89 metų vyro. Jo nesėkmingai ieškoję artimieji kreipėsi į policijos pareigūnus, o šie – į pasieniečius.

Dingusiojo paieškai iš VSAT Aviacijos rinktinės bazės Paluknyje, Trakų rajone, pakilo pasieniečių sraigtasparnis „Eurocopter EC-135“. Molėtų rajono Kaniūkų kaimą orlaivis pasiekė greičiau nei per pusvalandį. Čia į sraigtasparnį, kaip įprasta tokiais atvejais, įlipo policijos pareigūnas, žinantis vietovę ir koordinavęs paieškoje dalyvavusių pajėgų veiksmus.

Jau penktą skrydžio minutę sraigtasparnio pilotai į aplinkos temperatūros skirtumus reaguojančia termovizorine kamera dilgelėmis ir kiečiais apaugusioje dauboje pastebėjo pusiau gulomis įsitaisiusį žmogų. Paaiškėjo, kad tai ir yra nuo šeštadienio ieškotas 89 metų senolis. Iš savo namų, esančių už maždaug puskilometrio, išėjęs garbaus amžiaus vyras paklydo ir, manoma, praradęs orientaciją suklupo aukštose piktžolėse.

Apie pastebėtą Molėtų rajono gyventoją orlaivyje buvę pareigūnai tuoj pat pranešė ant žemės buvusiems kolegoms, kurie su senolio artimaisiais netrukus atvyko į daubą ir vyrą įkėlė į automobilį.

Po sėkmingos paieškos pasieniečių sraigtasparnio įgula sekmadienį prieš vidurdienį grįžo į VSAT bazę Paluknyje.

Šiuo metu Pasieniečių Aviacijos rinktinė turi 5 sraigtasparnius: du „Eurocopter 120B Colibri“, du „Eurocopter EC 135“ ir vieną „Eurocopter EC 145“. Pastarasis šiuo metu dalyvauja Operatyvaus bendradarbiavimo prie Europos Sąjungos išorės sienų valdymo agentūros FRONTEX koordinuojamoje operacijoje Viduržemio jūros regione „Poseidon 2015“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: