AINA.LT nuotr.

Motinos dienos proga į Respublikinę Panevėžio ligoninę iškeliaus daugiau kaip pusė tonos mineralinio vandens

Besilaukiančioms arba ką tik pagimdžiusioms mamoms pirmąjį gegužės sekmadienį greičiau sustiprėti padės papildoma skysčių ir mineralų dozė. Motinos dienos proga keturių didžiųjų šalies miestų ligoninių ir gimdymo namų pacientėms, taip pat ligoninėse esantiems vaikams bus įteikta dovanų beveik 6,5 tūkst. buteliukų natūralaus mineralinio vandens „Akvilė“. Viena iš tokių ligoninių yra Respublikinė Panevėžio ligoninė, kurioje vanduo bus išdalintas ligoninėje esantiems vaikučiams.

„Nėštumo metu ir po gimdymo moteris netenka daug skysčių ir organizmui reikalingų medžiagų, tad jų poreikis išauga kone dvigubai. Vien gimdymo metu gimdyvė praranda apie pusę litro kraujo, o kur dar gausus prakaitavimas. Tad vienas pagrindinių dalykų gimdyvėms yra skysčių balanso atstatymas, mineralinių medžiagų ir vitaminų atsargų papildymas“, – sakė „MediCA klinikos“ šeimos gydytoja Rūta Vaičiulienė.

Ji pažymėjo, kad norint jog organizmas gautų visų reikalingų medžiagų, reikalinga tiek subalansuota mityba, tiek pakankamas skysčių vartojimas. Vanduo yra gyvybiškai svarbus žmogaus organizmui. Jis padeda maisto medžiagoms patekti į ląsteles, pašalina toksinus, reguliuoja kūno temperatūrą, padeda virškinimui ir atlieka daugybę kitų funkcijų. Vanduo sudaro 60-70 procentų žmogaus kūno masės. Nėštumo ir pagimdžius metu vanduo yra dar svarbesnis – vien sveikos mitybos ir vitaminų nepakanka. Todėl labai svarbu išgeriamo vandens kiekis.

„Mamytėms ir mažiems vaikams rekomenduočiau išgerti 2-3 litrus skysčių per dieną, geriausia negazuoto ir nedidelės mineralizacijos vandens. Reikėtų vengti vaisvandenių, gazuotų ir saldintų gėrimų, rūgščių sulčių, saikingai vartoti kavą. Iš maisto gimdyvėms itin naudingi yra bananai, obuoliai, taip pat džiovinti vaisiai, kuriuose mikroelementų koncentracija, palyginus su šviežiais, yra kelis kartus didesnė. Tiesa, džiovinti vaisiai tinka tik tuomet, jei į juos teigiamai reaguoja vaikelis“, – sakė „MediCA klinikos“ šeimos gydytoja.

Atsižvelgdami į gydytojų rekomendacijas, mineralinio vandens gamintojai „Birštono mineraliniai vandenys“ besilaukiančioms ir ką tik pagimdžiusioms mamoms, mažiesiems ligoniukams įteiks daugiau nei 3,2 tūkst. litrų negazuoto vandens „Akvilė“. Iš viso ligonines ir gimdymo namus pasieks 6480 buteliukų vandens. Specialistų teigimu šis natūralus mineralinis vanduo pasižymi tuo, kad yra itin švarus silpnos mineralizacijos vanduo, todėl tinkamas vartoti visai šeimai ir netgi tinka kūdikių maisto gamybai.

„Nėštumo metu kiekvienai moteriai tenka labiau rūpintis savo sveikata, juk atsakomybė už naują gyvybę yra neįkainuojamos vertės. Norime prisidėti prie to, kad mamos po gimdymo jaustųsi tvirčiau, greičiau sustiprėtų, grįžtų į namus ir šeimą bei galėtų sveikos ir be rūpesčių džiaugtis savo sveikais naujagimiais. Tikime, kad mūsų dovana Motinos dienos proga tam puikiai tiks ir prisidės prie mamų ir jų atžalų sveikatos“, – sakė bendrovės „Birštono mineraliniai vandenys“ komercijos direktorius Robertas Šnaras.

Santariškių klinikų atstovės ryšiams su visuomene Jolantos Normantienės teigimu, ligoninėje budinčioms ir su sergančiais vaikučiais būnančioms mamoms kiekviena staigmena yra maloni. „Būdami ligoninėje žmonės tarsi atitrūksta nuo išorinio pasaulio, tad bet kokios dovanėlės praskaidrina atmosferą. Šiuo metu, kai saulė pro langus vis labiau kaitina, mineralinis vanduo yra puiki ir sveika atgaiva mamytėms ir mažiesiems ligoniukams“, – teigė J. Normantienė.

Gegužės 3 d. mineralinio vandens „Akvilė“ partijos po beveik 1,3 tūkst. buteliukų pasieks Klaipėdos Respublikinę ligoninę, Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką, Vilniaus universiteto Vaikų ligoninę, Respublikinę Panevėžio ligoninę bei Vilniaus gimdymo namus.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: