AINA.LT nuotr.

Motyvuotų ir gabių mokinių papildomo mokymo projektų konkursą laimėjo Panevėžio 5-oji gimnazija

Panevėžio miesto savivaldybė įvertino motyvuotų ir gabių mokinių papildomo mokymo projektų konkursui pateiktas paraiškas. Komisijos sprendimu 13 tūkst. Eur skirta Panevėžio 5-osios gimnazijos projektui „Panevėžio ekonomikos ir verslumo akademija“.   

Panevėžio 5-oji gimnazija drauge su partneriu Mykolo Romerio universitetu parengė ekonomikai ir verslumui gabių mokinių neformaliojo švietimo programą, kurios veiklos apima mokinių asmeninių savybių bei įgūdžių tobulinimą. Bendradarbiaujant Panevėžio ir Alytaus miestų ekonomikos mokytojams, Mykolo Romerio universiteto dėstytojams, Panevėžio 5-osios, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijų bendruomenėms 112 valandų programa parengta remiantis Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiadų kriterijais. Programos įgyvendinimo metu numatyta rengti  paskaitas, organizuoti stovyklas, edukacinius užsiėmimus. Į veiklas planuojama įtraukti  ne mažiau kaip 100 Panevėžio miesto moksleivių, programa bus vykdoma iki šių metų pabaigos.

Vertinant projektus buvo atsižvelgta, ar Panevėžio miesto gimnazijų mokiniams (ne jaunesniems kaip 16 m.) sudarytos sąlygos gauti kokybišką, nemokamą neformaliojo vaikų švietimo paslaugą, ar projekto dalyviai, stiprindami praktinius gebėjimus, turės galimybę susipažinti su karjeros galimybėms, ugdyti sėkmingai profesinei karjerai reikalingas kompetencijas, ar projekto veiklose galės dalyvauti ne mažiau kaip 50 klausytojų ir kt.

Dar 2021-iaisias Taryba patvirtino motyvuotų ir gabių mokinių papildomo mokymo projektų finansavimo ir tvarkos aprašą. Taip siekiama skatinti bendrojo ugdymo mokyklų ir aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimą, užtikrinti motyvuotų mokinių papildomo mokymo organizavimo kokybę bei finansavimo tęstinumą, ugdyti atsakingą, savo jėgomis pasitikinčią, nuolatinės saviugdos poreikį įgijusią asmenybę, suteikti naudingų žinių, sudaryti sąlygas karjeros ugdymui, formuoti bendradarbiavimo įgūdžius, tobulinti mokslinio tiriamojo darbo įgūdžius.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: