Muitinė praneša: Medininkuose sulaikyta didelė ukrainietiško gintaro kontrabandos siunta

Muitinės pareigūnai gana dažnai sulaiko gintaro kontrabandos siuntas, kurias mėginama įvežti iš Rusijos Kaliningrado srities. Tačiau pirmadienį, lapkričio 23 d., Medininkuose buvo sulaikyta 105 kg gintaro kontrabanda, įtariama atvežta iš Ukrainos.

Pirmadienio vakarą, apie 21 val. 30 min. į Medininkų kelio postą krovininiu mikroautobusu „Mercedes Benz Sprinter“ su priekaba atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo į Lietuvą vežantis transporto priemonių detales. Tačiau pareigūnai, patikrinę krovinį, po detalėmis aptiko baltus plastikinius maišus, pilnus mažesnių maišelių su gintaru. Ne ką mažiau gintaro kontrabandos rasta paslėpta ir mikroautobuso kabinoje, daiktadėžėje.

Iš viso pareigūnai surado 95 maišelius, pilnus įvairaus dydžio (kai kurie įspūdingo dydžio ir grožio) neapdoroto gintaro gabalų. Bendras jų svoris – 105 kg, preliminari vertė – 12 700 eurų. Vairuotojas prisipažino gintarą į Lietuvą vežęs ketindamas „užsidirbti“, anot jo, pats gintaras kasamas Ukrainoje, nelegaliose kasyklose.

Automobilis ir gintaro kontrabanda buvo sulaikyti, MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Vairuotojui buvo skirta kardomoji priemonė – piniginis užstatas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: