„Mūsiškių“ fortas. Kaip buvo 1941 m. ir kaip bus 2022 m.? Pokalbis – diskusija

Juozo Miltinio dramos teatre rodomas repertuarinis režisieriaus Artūro Areimos spektaklis „Mūsiškiai“ sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą, susipriešinimą, daugybę klausimų, bet kartu ir dar didesnį norą  diskutuoti apie holokausto tragedijos pasekmes mūsų visuomenėje. Spektaklyje „Mūsiškiai“ susiduriama su Kauno VII – ojo forto tragedija, kurioje 1941 m. birželio ir liepos mėnesiais Tautinio darbo apsaugos (TDA) batalionas sušaudė kelis tūkstančius Lietuvos žydų.

Sausio  18 d., (šešt.), 12 val. Juozo Miltinio dramos teatro foje, filosofas Andrius Kulikauskas kviečia į pokalbį – diskusiją apie tai, ką šiandien reiškia šie praeities įvykiai. Jis supažindins su įvykių eiga, juos liudijančiais dokumentais.

Renginio metu bus skatinama diskutuoti, pasidalinti savo nuomone, žiniomis, išgyvenimais,  kaip šie įvykiai paveikė šiuolaikinę visuomenę, bei mintimis, kaip įprasminti praeities skriaudas ir nelaimes,  kartu gyventi ir bendromis jėgomis kurti ateitį.

Andrius Kulikauskas taip pat supažindins su išeivijos litvakų rabinų mintimis, kaip būtų galima sutvarkyti VII-ojo forto masinę kapavietę iki 2022 metų, kuomet Kaunas sulauks dėmesio, kaip Europos kultūros sostinė, kad ją galėtų lankyti žydai piligrimai. 

2020 m., Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais, spektaklis „Mūsiškiai“ ir susiję pokalbiai skatins susitelkti neabejinguosius išgirsti vieniems kitus, susitaikyti.

Renginys bus įrašomas. Vaizdo įrašas bus skelbiamas internete.

Spektaklis „Mūsiškiai“ rodomas sausio 18 , 19 d.  18 val. Juozo Miltinio dramos teatre.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: