Mūsų mokiniai – sveiki kaip ąžuolai

Nuolatos mes skubame. Įsitraukę į rutiną pamirštame tai, kas yra svarbiausia. Ir tik atsiradus sveikatos problemoms imame rūpintis savimi. Šeimoje vaikai atkartoja suaugusiųjų gyvenimo būdą, kuris dažnai nėra sektinas pavyzdys. Norėdami tai pakeisti turime dėti pamatus jau ankstyvoje vaikystėje.

„Ąžuolo“ progimnazijos moksleiviai turėjo puikią progą parodyti savo tėveliams sveikos gyvensenos pavyzdį. Šių metų spalio mėnesį mokykloje suorganizuota netradicinio ugdymo diena, skirta sportui, sveikai mitybai.

Nuo ankstaus ryto 1-4 klasių moksleiviai šurmuliuodami rinkosi prie mokyklos. Čia vaikus pasitiko linksmoji šokių grupė „Boružėlės“, kuri vedė rytinę mankštą. Apšilę ir linksmi pradinukai grįžo į klases.

Minėdami pasaulinę Košės dieną visi 1- 4 klasių mokiniai vienu metu valgė košę, kalbėjo apie sveiką maistą. Košė nėra pats populiariausias vaikų patiekalas, tačiau ragaujant košę su draugais ji tapo ypač gardi.

Vėliau renginys persikėlė į mokyklos stadioną. Čia mokiniai dalyvavo Mažųjų ąžuoliečių olimpiadoje, kuri organizuota sveikatinimo projekto „Sveiki kaip ąžuolai“ lėšomis. Vaikai rungėsi olimpiniame žygiavime, įvairiausiose estafetėse, kurias vėliau vainikavo smagūs apdovanojimai.

Mokyklos Sveikatos dienos renginiuose dalyvavo ir moksleivių tėveliai, seneliai. Jie nepatingėjo atvykti palaikyti sportuojančių vaikų, pasidžiaugti jų laimėjimais.

Šventės svečiu tapo buvęs „Ąžuolo“ mokyklos moksleivis Titas Pumputis, iškovojęs aukso medalį Europos triatlono čempionate. Tito pavyzdys mažiesiems ąžuoliukams parodė, jog bet kuris iš jų gali pasiekti labai daug. Tereikia stiprios valios, didelio noro ir teisingos, sveikos gyvensenos.

Šis netradicinis penktadienis suteikė džiaugsmo vaikams. Jie teigė, jog buvimas su draugais, sportavimas, bendras košės valgymas buvo labai smagus.

Organizatoriai liko patenkinti, jog sveikos gyvensenos propagavimo akcija pavyko – vaikai į namus išėjo su gera nuotaika ir rožiniais skruostais.

 

Paruošė socialinė pedagogė J. Nemanienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: